TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

10 nowych połączeń Wizz Air na sezon 2018
InfoAir.pl - Opublikowano: 27.11.2017 16:04:30
10 nowych połączeń Wizz Air z Warszawy, Katowic i Poznania

Uruchomienie 10 nowych połączeń z polskich lotnisk, w tym siedmiu z Katowic, zapowiedziała 27 listopada na przyszły sezon linia Wizz Air. Z Katowic będzie można polecieć m.in. do Porto, Lwowa i Charkowa, z Warszawy do Podgoricy, a z Poznania do Dortmundu.

Jak przekazał podczas poniedziałkowego briefingu w Katowicach menedżer linii ds. komunikacji Gábor Vásárhelyi, uruchomienie takiej liczby nowych lotów z tamtejszego portu lotniczego będzie wiązało się ze skierowaniem do umiejscowionej w nim bazy przewoźnika siódmej już maszyny.

Jednocześnie w piątek Wizz Air umieścił w Katowice Airport pierwszy ze swoich samolotów typu A321 z 230 miejscami na pokładzie. Zastąpił on jedną z maszyn A320 – ze 180 miejscami. Docelowo w Katowicach mają bazować trzy samoloty A321.

Nowymi kierunkami linii z Katowic będą: Porto w Portugalii (dwa razy w tygodniu od 22 czerwca), Faro w Portugalii (dwa razy w tygodniu od 16 czerwca), Lwów na Ukrainie (dwa razy w tygodniu od 26 marca i cztery razy w tygodniu od 20 czerwca), Charków na Ukrainie (dwa razy w tygodniu od 20 czerwca), Podgorica w Czarnogórze (dwa razy w tygodniu od 18 czerwca) i Memmingen w Niemczech (ok. 100 km od Monachium; cztery razy w tygodniu od 22 czerwca).

Wizz Air uruchomi także nowe połączenia: Warszawa – Podgorica (dwa razy w tygodniu od 18 czerwca), Gdańsk – Lwów (dwa razy w tygodniu od 26 marca) oraz Poznań – Dortmund (cztery razy w tygodniu od 20 maja).

Ponadto, przewoźnik zamierza zwiększyć liczbę lotów na swoich trasach z Katowic: do Dortmundu (z 14 do 18 połączeń tygodniowo), do Oslo Torp (z 7 do 10), na Maltę (z 2 do 4), do Reykjavíku (z 2 do 3), do Kutaisi (z 2 do 3), do Burgas (z 2 do 3), do Splitu (z 2 do 3) i do Larnaki (z 2 do 3). Liczba połączeń z Warszawy do Burgas wzrośnie z 3 do 4, a z Gdańska do Splitu – z 2 do 3.

W związku z rozszerzeniem oferty oraz skierowaniem do Katowic większych maszyn, liczba dostępnych miejsc w samolotach Wizz Air z tego lotniska wzrośnie z 2,1 mln w br. do 2,7 mln w 2018 r. Liczba zatrudnionych tam pracowników linii wyniesie natomiast ok. 250 osób.

Od pierwszego lotu Wizz Air w historii linii – z Katowic na lotnisko Londyn Luton w 2004 r. - dotąd przewiozła ona z tego portu lotniczego ok. 17 mln pasażerów (ze wszystkich polskich lotnisk ok. 55 mln osób).

Łącznie na sześciu polskich lotniskach bazuje 25 samolotów przewoźnika (o jedna maszyna więcej niż w Katowicach stacjonuje w Warszawie; w przyszłym roku firma zrezygnuje natomiast z bazy w Lublinie, nadal obsługując stamtąd jednak pięć kierunków). Oferuje on z Polski ponad 150 tras do 28 krajów, zatrudniając w Polsce ok. 900 osób.

W obecnym, zimowym sezonie lotów Wizz Air uruchomił z Katowic sezonowe loty na izraelskie lotnisko Ovda (dwa razy w tygodniu) oraz do Agadiru (raz w tygodniu). W zimowym rozkładzie linia nie oferuje z Katowic sezonowych połączeń do Alghero, Burgas, Kutaisi i Splitu (mają powrócić w przyszłorocznym rozkładzie letnim). Przewoźnik zrezygnował z obsługi połączeń do Maastricht, Belfastu i Beauvais.

Według wcześniejszych informacji, maszynami A321 Wizz Air zamierza obsługiwać trasy m.in. do: Aten, Bolonii, Eindhoven, Londynu-Luton, Katanii i Oslo-Torp.

W całym 2016 r. w ruchu całkowitym na pyrzowickim lotnisku obsłużono 3,22 mln pasażerów. Z kolei w okresie od stycznia do końca września 2017 r. odprawiono już blisko 3,13 mln osób, tj. o około 532 tys. więcej (wzrost o 4,5 proc.) w porównaniu z tym samym okresem ub. roku.

Władze Katowice Airport sygnalizują, że cały 2017 r. zostanie zamknięty rekordowym wynikiem ok. 3,8 mln podróżnych, a w przyszłym (w którym Katowic chcą oferować co najmniej 120 kierunków) przekroczona powinna zostać granica 4 mln podróżnych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
WizzAir
Port Katowice
Port Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....