TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

20 edycja Mazury AirShow już w ten weekend
PAP / INFOAIR.PL - Opublikowano: 03.08.2018 11:30:25
fot. wikipedia

Przeloty nowoczesnych i zabytkowych samolotów, wodnopłaty lądujące na wodzie, akrobacje indywidualne i zespołowe w wykonaniu czołowych pilotów - to wszystko będą mogli obejrzeć widzowie 20. edycji pokazów Mazury AirShow, które odbędą się w ten weekend w Giżycku.


Według organizatorów z Aeroklubu Krainy Jezior, Mazury AirShow od innych pikników lotniczych odróżnia przede wszystkim niezwykła sceneria tej imprezy.


Pokazy odbywają się nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Można je oglądać zarówno z lądu, jak i z wody, czyli z pokładów żaglówek, łodzi i innego sprzętu wodnego. Tafla jeziora jest lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na innych pokazach - wodnosamolotów, latających łodzi i samolotów-amfibii.


Tegoroczna jubileuszowa edycja Mazury AirShow odbędzie się 4-5 sierpnia. Wstęp na pokazy jest wolny. W poprzednich latach uczestniczyło w nich nawet po 200 tys. widzów.


Poza pokazami nad Niegocinem turyści mogą zobaczyć również główną bazę, z której startują samoloty - Lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Można tam oglądać wystawy statyczne lotniczych maszyn lub odbyć loty widokowe nad Krainą Wielkich Jezior.


Organizatorzy widowiska zapowiedzieli udział w nim najlepszych grup akrobacyjnych i pilotów z wielu krajów. Publiczność będzie mogła zobaczyć niemal wszystkie rodzaje statków powietrznych: duże i małe samoloty, śmigłowce, wiatrakowce.


Na Mazury AirShow zaprezentują się m.in.: Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry i litewski Presidential Team ANBO, Wiatrakowce 57-y Team, skoczkowie z Sky Magic S3 WAT i wielu innych. Pojawi się sporo śmigłowców i wodnosamolotów z całego świata; niektóre, np. wodnosamolot FlyWhale Aircrafts - po raz pierwszy w Polsce.


Będą pokazowe przeloty nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych. Będą też historyczne samoloty, w tym Catalina PBY - amerykańska patrolowa łódź latająca z czasów II wojny światowej i górnopłat J1B "Prząśniczka" - amatorska konstrukcja z epoki PRL.


Jak co roku nie zabraknie przedstawicieli polskich Sił Powietrznych z wojskowym transportowym samolotem Lockheed C-130 Herkules, śmigłowcami MI-24 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim i W3 Sokół z 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Mińska Mazowieckiego.


Równolegle z tegorocznym Mazury AirShow odbywa się 20. Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur. Jednym z punktów tego zlotu jest piątkowa uroczystość odsłonięcia na lotnisku Wilamowo obelisku poświęconego "Twórcom i Animatorom Lotnictwa Polskiego". Takie upamiętnienie nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i utworzenia polskiego lotnictwa.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pokazy
Gizycko
Mazury AirShow

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....