TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

5 lat łódzkiego zakładu Airbus Helicopters
InfoAir.pl - Opublikowano: 20.02.2020 11:30:55
5 lat Airbus Helicopters w Łodzi

Airbus Helicopters obchodzi dziś 5-lecie działalności w Łodzi. Uruchomione 19 lutego 2015 . biuro projektowania śmigłowców stopniowo zwiększa zatrudnienie i kompetencje inżynierskie oraz udanie wdraża opracowane rozwiązania w konstrukcjach śmigłowców już produkowanych przez grupę, jak i w projektach całkiem nowych wiropłatów.

"Jesteśmy obecnie jedyną w Polsce firmą zaangażowaną w projektowanie, rozwój i certyfikację nowych typów śmigłowców na rynku globalnym. W ciągu ostatnich pięciu lat nikt inny w tym kraju nie opracował, nie przetestował i nie przygotował do produkcji nowego wiropłatu", powiedział Mickael Peru, wiceprezes Airbus Helicopters.

Rodzina H160

Śmigłowcowe biuro projektowe w Łodzi zatrudnia 90 inżynierów zaangażowanych w kluczowe przyszłościowe programy Airbusa, w tym nowy, dwusilnikowy wielozadaniowy śmigłowiec H160, który wejdzie do eksploatacji już w bieżącym roku. Łódzcy inżynierowie odpowiadali za zaprojektowanie części płatowca H160. Dostawy wersji wojskowej - H160M - dla francuskich sił zbrojnych zaczną się w 2026 r.

Oprócz projektowania płatowca łódzki zespół prowadził także prace nad układami napędowymi i elementami ruchomymi. Opracował i przetestował wały oraz przekładnie do szybkiego śmigłowca nowej generacji Racer. Komponenty te są obecnie wykorzystywane do budowy jego prototypu.

Demo CityAirbus

Polscy inżynierowie byli również zaangażowani w budowę demonstratora CityAirbus. Stworzyli układ przeniesienia napędu z silników elektrycznych oraz byli odpowiedzialni za jego integrację z lokalnie zaprojektowanymi i przetestowanymi konstrukcjami wirników i kadłuba. CityAirbus odbył dziewiczy lot w 2019 r.; jego testy będą kontynuowane w 2020 r.

"Od początku dostrzegaliśmy ogromny potencjał tkwiący w polskim biurze projektowym i zatrudnionych tam świetnych inżynierach, którzy ukończyli Politechnikę Łódzką i uczelnie w innych polskich miastach. Niektórzy z nich zdecydowali się już na przeprowadzkę do centrów badawczo-rozwojowych Airbusa w Niemczech i Francji", powiedział Mickael Peru. "Pięć ostatnich lat dobitnie pokazało, że Airbus wywiązuje się z zobowiązań podjętych w Polsce."

Airbus Helicopters planuje dalszy rozwój swojej działalności w kraju. W tym roku zamierza uruchomić pod Łodzią. nowe laboratorium. Posłuży ono do testowania elementów układu transmisji opracowanych przez miejscowe biuro projektowe. Placówka w Łodzi otrzyma także nowe narzędzia do projektowania. Ponadto Airbus planuje kontynuować współpracę z Politechniką Łódzką dotyczącą bieżących i przyszłych programów śmigłowcowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Airbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....