TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Air China z wynikami za rok 2017: 102 mln pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 02.04.2018 18:11:05
Air China z wynikami za rok 2017: 102 mln pasażerów

Firma Air China opublikowała wyniki roczne za rok 2017.

W 2017 r. chiński pasażerski rynek lotniczy charakteryzował się ciągłym wzrostem w zakresie popytu i podaży. Zapotrzebowanie na podróże zagraniczne ciągle intensywnie rosło, ruch międzynarodowy stopniowo wzrastał, a sektor transportu towarowego wykazywał oznaki ożywienia. Wydajność stopniowo zwiększała się przy jednoczesnym dynamicznym wzroście przepustowości. Grupa wykorzystała możliwości rynkowe przez ostrożną ekspansję skali prowadzenia działalności, optymalizację wydajności, stabilizację poziomu przychodu i usprawnienie zarządzania kosztami w celu wzmocnienia przewagi konkurencyjnej w głównych odnogach. Pomimo niekorzystnych czynników, w tym wyższych cen paliwa lotniczego, Grupie udało się osiągnąć solidne wyniki finansowe w tym okresie.

We wskazanym okresie firma Air China przewiozła całkowitą liczbę 102 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o 5,15% w porównaniu do roku ubiegłego. Przepustowość pasażerska mierzona w dostępnych fotelokilometrach (ASK) wzrosła o 6,26% do poziomu 247,815 miliardów. Przepustowość na trasach krajowych i międzynarodowych wzrosła odpowiednio o 5,88% i 7,80%, natomiast przepustowość na trasach regionalnych spadła o 1,99%. Ogółem ruch pasażerski mierzony w zysku na pasażerokilometr (RPK) wzrósł o 6,87% do 210,078 miliarda. Ruch na trasach krajowych, międzynarodowych i regionalnych wzrósł odpowiednio o 6,16%, 8,55% i 2,79% w porównaniu do roku ubiegłego. Czynnik natężenia pasażerów wzrósł o 0,46 punktu procentowego do 81,14%. W 2017 roku grupa wprowadziła 56 nowych samolotów i wyjęła z obiegu 11 samolotów. Flota liczyła 655 samolotów, których średni wiek wyniósł 6,53 roku.

Ciągła ekspansja

Z uwagi na krajowe strategie rozwoju, w tym inicjatywę Pasa i Drogi oraz skoordynowany rozwój obszaru Pekin-Tiencin-Hebei w roku 2017 uruchomiono 49 tras krajowych, np. połączenia Pekin-Maotai i 12 tras regionalnych i międzynarodowych, np. Pekin-Astana. Grupa poczyniła kroki w kierunku przyspieszenia konsolidacji rozkładu tras krajowych obejmujących sześć kontynentów z węzłów w Pekinie, Chengdu, Szanghaju i Shenzhen. Struktura tras została objęta programem optymalizacji, a liczba połączonych punktów startowych i docelowych (O&D) osiągnęła poziom 5918.

Przy tym ciągle rosła przepustowość i jakość transportu. Przychód z usług międzyliniowych osiągnął poziom 5,51 miliarda RMB, co oznacza wzrost o 15,3% w porównaniu do roku ubiegłego. Pojedyncza odprawa bagażowa jest teraz dostępna na wszystkich lotach z Europy, Ameryki Północnej i Australii z transferami na trasy krajowe w Pekinie. Konkurencyjność węzłów ciągle rosła.

Na dzień 31 grudnia 2017 r. liczba lotniczych tras pasażerskich firmy wyniosła 420, z czego 303 trasy miały charakter krajowy kontynentalny, 101 międzynarodowy, 16 regionalny. Aż 40 tras docierało do krajów (regionów) i 185 miast dostępnych drogą morską, z czego 116 to były miasta kontynentalne, 66 - miasta międzynarodowe i 3 miasta regionalne.

Na dzień 31 grudnia 2017 r. grupa Air China dysponowała łącznie 655 samolotami w wieku średnio 6,53 roku, a firma dysponowała flotą 396 samolotów w średnim wieku 6,57 lat. Liczba tras pasażerskich sięgnęła 420, obejmując 101 tras międzynarodowych, 16 tras regionalnych i 303 trasy krajowe. Sieć firmy obejmuje 40 krajów lub regionów docelowych i 185 miast, z czego 66 za granicą, 3 w innych regionach i 116 w kraju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Air China
Chiny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....