TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Air France wybiera Airbusa, KLM - Boeinga
InfoAir.pl - Opublikowano: 20.12.2019 17:30:08
Air France wybiera Airbusa, KLM - Boeinga

Grupa Air France-KLM realizuje strategię ujednolicenia floty dalekodystansowej, która docelowo będzie składać się tylko z Dreamlinerów oraz A330/350.

Dwie strategie

Wchodzące w skład Grupy Holenderskie Linie KLM skutecznie realizują strategię ujednolicenia floty dalekodystansowej, która docelowo będzie składać się tylko z samolotów Boeing B777 i B787 ("Dreamliner"). Oba typy maszyn mogą być sterowane przez pilotów o tych samych uprawnieniach.

Natomiast druga linia z Grupy - Air France - stawia na Airbusy. I to pokazuje najnowsze zamówienie na 10 kolejnych Airbusów A350-900. Nowe maszyny będą latały w barwach Air France i zastąpią Airbusy A380, które zostaną ostatecznie wycofane z floty do końca 2022 roku.

Łącznie z dotychczas zakontraktowanymi 28 maszynami, flota francuskiego przewoźnika będzie liczyła łącznie 38 samolotów typu Airbus A350. Pierwsza maszyna została już dostarczona do Paryża w październiku b.r., obecnie przewoźnik dysponuje trzema samolotami A350-900 w operacji.

Wielki finał 2023

Do 2023 roku Air France planuje dysponować flotą 116 samolotów do obsługi rejsów dalekiego zasięgu, która będzie obejmować tylko cztery główne rodziny: Airbus A330 i A350 oraz Boeing 787 ("Dreamliner) i B777. Podobnie jak KLM, Air France dąży do większej elastyczności operacyjnej, liczy też na korzyści skali – ograniczenie liczby typów uprawnień pilotów tylko do trzech: dla maszyn Airbus (A330+A350), Boeing 787 i Boeing 777 – przyniesie firmie znaczne oszczędności.

Wspomniane samoloty nowej generacji zastąpią Airbusy A380, które linia planuje wycofać z eksploatacji finalnie do końca 2022 roku. Francuski przewoźnik planuje też przyspieszyć pozyskanie Airbusów A340, które chce stopniowo włączać do floty od pierwszego kwartału 2021 r.

Oszczędności przede wszystkim

Zamówione Airbusy A350-900 są bardzo wydajne zarówno pod względem ekonomicznym, operacyjnym, ale i ekologicznym. Zużywają o 25% mniej paliwa (tj. 2,5 litra na pasażera na 100 km), między innymi dzięki temu, że zostały zbudowane z materiałów, które są aż do 67% lżejsze, niż standardowo używane do konstrukcji maszyn podobnego typu. Są ponadto o 40% cichsze. W efekcie Airbus A350-900 jest uznawany za jeden z bardziej przyjaznych środowisku samolotów, ze względu na wysoką paliwooszczędność i niską emisje CO2.

"Racjonalizacja i modernizacja floty Grupy Air France-KLM jest niezbędna do poprawy jej wyników ekonomicznych i operacyjnych. A350 to samolot spełniający wysokie wymagania pod każdym względem. Flota złożona z tych maszyn pomoże zwiększyć konkurencyjność naszej Grupy na rynku". - powiedział Benjamin Smith, Prezes Grupy Air France-KLM.

-"Nasze pierwsze doświadczenie z Airbusem A350 w Air France w ciągu kilku miesięcy eksploatacji jest pozytywne pod każdym względem . Zarówno zadowolenie klienta, wydajność operacyjna, jak i redukcja śladu środowiskowego, spełniają nasze oczekiwania. Warta ponad miliard euro rocznie inwestycja w modernizację floty ma ważny cel – pomóc Air France zmniejszyć emisję CO2 o 50%* do 2030 roku." – powiedziała Anne Rigail, Dyrektor Generalny Air France.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
samolot
KLM
Air France
Boeing
Airbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....