TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Airbus opracowuje pakiet nowych rozwiązań aranżacji kabiny
AIRBUS - Opublikowano: 05.04.2017 18:34:42
Airbus opracowuje pakiet nowych rozwiązań aranżacji kabiny

Airbus opracowuje szeroką gamę nowych rozwiązań aranżacji kabiny dla nabywców swojego flagowego samolotu pasażerskiego A380. Najnowszym jest opcja nowych schodów przednich (New Forward Stairs, NFS), która została pokazana na wystawie Aircraft Interiors Expo (AIX) w Hamburgu.

Nowe rozwiązania sprawiają, że bardzo efektywny i komfortowy samolot staje się jeszcze lepszy: ogólna optymalizacja kabiny pozwala zwolnić miejsce na około 80 dodatkowych foteli*. Zapewni to liniom lotniczym dodatkowe przychody.

Uwzględniając najnowszą opcję NFS, pakiet nowych rozwiązań kabinowych A380 obecnie składa się z następujących elementów:

- Nowe schody przednie (New Forward Stairs, NFS) ? 20 dodatkowych pasażerów (klasa biznesowa, ekonomiczna o podwyższonym standardzie i ekonomiczna).
NFS polega na przesunięciu schodów przednich od drzwi nr 1 do drzwi nr 2 i połączeniu wejścia na górny pokład (schody w górę) z przyległym zejściem do pomieszczeń dla załogi na dolnym pokładzie (schody w dół). NFS zwolni miejsca na 20 dodatkowych foteli.

- Połączony przedział dla załogi (Combined Crew-Rest Compartment, CCRC) ? 3 dodatkowych pasażerów (klasa ekonomiczna o podwyższonym standardzie).
Jeśli chodzi o CCRC, istniejący przedział dla załogi (za kokpitem w obszarze półpiętra przy drzwiach nr 1) można przenieść w dół i połączyć z pomieszczeniem dla załogi na dolnym pokładzie. Ta innowacja zwalnia miejsca na trzech dodatkowych pasażerów klasy ekonomicznej o podwyższonym standardzie (Premium Economy) w przedniej części głównego pokładu.

- Jedenaście foteli w rzędzie w układzie 3-5-3 w klasie ekonomicznej na głównym pokładzie ? 23 dodatkowych pasażerów (klasa ekonomiczna).
Dzięki innowacyjnej koncepcji opracowanej przez firmę Airbus we współpracy z dostawcami foteli udało się zachować 18-calową szerokość foteli, a jednocześnie zaoferować liniom lotniczym rzędy z jedenastoma fotelami w układzie 3-5-3 w klasie ekonomicznej. Pozwala to wstawić 23 dodatkowe fotele, a przez to znacznie zwiększyć rentowność samolotu.

- Nowy moduł schodów przy kuchni rufowej (Aft-Galley Stair Module, AGSM) ? 14 dodatkowych pasażerów + dwa wózki bufetowe. AGSM polega na zmianie konstrukcji tylnych schodów ze spiralnej na prostą. Na pokładzie głównym zwalnia to cenne miejsce na moduły kuchenne. Ogółem opcja AGSM zapewnia miejsce na 14 dodatkowych foteli i dwa dodatkowe wózki bufetowe.

- Usunięcie przestrzeni ładunkowej w ścianie bocznej na górnym pokładzie ? 10 dodatkowych pasażerów (klasa biznesowa).
Opcja usunięcia przestrzeni ładunkowych w ścianach bocznych na górnym pokładzie zwiększa szerokość kabiny na wysokości oparcia na nogi, zwalniając miejsce na nawet 10 dodatkowych foteli / łóżek w klasie biznesowej, jeśli zostanie użyty układ "w jodełkę".

- Dziewięć foteli w rzędzie w klasie ekonomicznej o podwyższonym standardzie na głównym pokładzie ? 11 dodatkowych pasażerów (klasa ekonomiczna o podwyższonym standardzie).
Obszerny przekrój głównego pokładu A380 ? znacznie szerszy, niż w jakimkolwiek innym komercyjnym samolocie pasażerskim ? umożliwia producentom foteli zoptymalizowanie konstrukcji fotela dla klasy ekonomicznej o podwyższonym standardzie (Premium Economy, PE) w celu stworzenia najbardziej efektywnego i komfortowego układu PE. Układ ten zapewnia miejsce na 11 dodatkowych foteli w układzie z dziewięcioma fotelami w rzędzie.

Informacje dodatkowe

Eksploatowane dziś samoloty A380 mogą przewozić średnio 497 pasażerów, a ich obłożenie jest konsekwentnie wyższe od branżowej średniej. W przypadku wykorzystania wszystkich opisanych tu rozwiązań kabinowych liczbę miejsc można zwiększyć z 497 do 575 w czterech klasach, co zapewniłoby znacznie wyższe przychody liniom lotniczym.

Airbus

Koncern Airbus jest globalnym liderem w dziedzinie aeronautyki, przestrzeni kosmicznej i usług pokrewnych. W 2016 roku Airbus wygenerował przychody w wysokości 67 miliardów euro i zatrudniał około 136 000 pracowników. Airbus oferuje najnowocześniejszą, najszerszą i najbardziej wydajną rodzinę samolotów pasażerskich, obejmującą modele o pojemności od 100 do 600 miejsc na pokładzie. Airbus jest także wiodącym, europejskim dostawcą samolotów do tankowania powietrznego, samolotów bojowych, transportowych i do misji specjalnych a ponadto liderem w Europie, i drugim na świecie koncernem specjalizującym się w technologiach kosmicznych. Airbus jest także dostawcą najbardziej niezawodnych na świecie helikopterów do celów cywilnych i wojskowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Airbus
nowe technologie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....