TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Airbus rusza z projektem fello fly. Inspiracją były ... ptaki
InfoAir.pl - Opublikowano: 11.09.2020 10:30:03
Airbus rusza z projektem fello

Projekt fello'fly opiera się na zjawisku odzyskiwania energii Wake Energy Retrieval (WER). Polega on na naśladowaniu zachowania ptaków, które latają razem, aby zmniejszyć zużycie energii.

Aby go przetestować, Airbus podpisał umowy z dwoma liniami lotniczymi; Frenchbee i SAS Scandinavian Airlines, a także trzema dostawcami usług nawigacji lotniczej: francuską służbą DSNA (Direction des Services de la Navigation Aérienne), brytyjską NATS (National Air Traffic Services) i EUROCONTROLą w celu zademonstrowania wykonalności operacyjnej tego projektu Airbusa,

Jak to działa?

W lotnictwie statek powietrzny podążający za inną maszyną w płynnym locie jest w stanie odzyskiwać tyle energii traconej przez lidera, że zmniejsza zużycie paliwa o 5-10% w przeliczeniu na jeden rejs.

Frenchbee i SAS zapewnią w projekcie prowadzonym przez Airbusa wiedzę przewoźników lotniczych z dziedziny planowania lotów i operacji, w zakresie wymagań niezbędnych do połączenia samolotów przed i podczas operacji fello'fly. DSNA, NATS i EUROCONTROL wniosą wiedzę specjalistyczną z zakresu nawigacji lotniczej, co pozwoli ustalić, w jaki sposób można bezpiecznie “parować" dwa statki powietrzne, minimalizując wpływ takich operacji na obecne procedury lotnicze. Równolegle Airbus będzie kontynuował prace nad rozwiązaniem technicznym, które pomoże pilotom w zapewnieniu bezpiecznej pozycji samolotów względem siebie.

Testowe A350

Na mocy zawartych porozumień Airbus, Frenchbee, SAS, DSNA, NATS i EUROCONTROL wypracują bezpieczną i realistyczną koncepcję operacji lotniczych (CONOPS) niezbędną do kształtowania przyszłych przepisów dotyczących lotów fello'fly.

Testy w powietrzu będą się odbywać przez cały 2020 rok z wykorzystaniem dwóch maszyn Airbus A350, przy zaangażowaniu linii lotniczych, a już w 2021 roku ANSP umożliwi ich prowadzenie w przestrzeni powietrznej nad Oceanem Atlantyckim. Zważywszy na istotny wpływ, jaki projekt może mieć dla redukcji emisji w całym przemyśle lotniczym, przyczyniając się bezpośrednio do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju sektora, Airbus dąży do kontrolowanego wejścia nowej usługi w życie w połowie tej dekady.

Projekt Fello'fly jest prowadzony w spółce zależnej Airbus UpNext, powołanej w celu przyspieszenia rozwoju nowych technologii poprzez uruchamianie ich demonstratorów na dużą skalę i w bliskich terminach.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
Airbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....