TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Alitalia na celowniku Komisji Europejskiej
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 03.03.2020 09:30:19
Alitalia na celowniku Komisji Europejskiej fot. Alitalia

Komisja Europejska otworzyła dochodzenie, by sprawdzić, czy udzielona liniom lotniczym Alitalia przez włoski rząd pożyczka w wysokości 400 mln euro jest zgodna z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy publicznej i pomocy firmom przeżywającym trudności.

Rząd Włoch podjął decyzje o wsparciu przeżywającej poważne trudności finansowe linii pod koniec 2019 roku. Kredyt ma zapewnić płynność spółce, tak by łatwiej było sprzedać jej aktywa. Rząd włoski zatwierdził specjalny dekret w tej sprawie w grudniu, a w styczniu przyjął go tamtejszy parlament. Przewiduje on, że procedura umożliwiająca zbycia aktywów Alitalii musi zostać przeprowadzona do 31 maja 2020 r.

Pod kreską

Komisja poinformowała w swoim poniedziałkowym komunikacie, że w sprawie tej trafiło do niej szereg skarg, w których padają zarzuty o to, że pożyczka jest niedozwoloną przez prawo UE pomocą publiczną.

Otwarcie przez KE dochodzenia jest standardowym krokiem, który daje Włochom i innym zainteresowanym stronom możliwość przedstawienia swoich racji.

Alitalia to włoskie linie lotnicze należące do konsorcjum Compagnia Aerea Italiana - CAI (51 proc. udziałów) oraz Etihad Airways (49 proc. udziałów). Przewoźnik od kilku lat znajduje się w trudnej sytuacji finansowej.

900 mln euro

W kwietniu 2017 roku personel Alitalii odrzucił plan cięcia kosztów, w wyniku czego udziałowcy zdecydowali się nie dostarczać liniom dodatkowych środków finansowych. W następstwie tego Alitalia została objęta tzw. nadzwyczajną administracją w ramach włoskiej ustawy o bankructwie. By zapewnić jej finansowanie, włoski rząd w maju 2017 roku udzielił pożyczki Alitalii w wysokości 600 mln euro, a w październiku 2017 roku pożyczono liniom dodatkowo 300 mln euro.

W styczniu 2018 roku Włochy notyfikowały KE całkowitą kwotę pożyczki w wysokości 900 mln euro. Ich zdaniem była to forma pomocy na ratowanie spółki dozwolona w ramach unijnych zasad. Notyfikacja była następstwem wielu skarg dotyczących pożyczki, otrzymanych przez KE w 2017 roku. Dochodzenie w tej sprawie jest cały czas w toku.

Zgodnie z przepisami UE interwencje publiczne na rzecz przedsiębiorstw można uznać za wolne od pomocy państwa, jeżeli są one dokonywane na warunkach, na jakich mógłby one zostać przyznane przez prywatne banki, czy inwestorów.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Alitalia
Włochy
unia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....