TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Amare – kultowy samolot Brussels Airlines w Warszawie [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 20.11.2017 14:41:47
Amare – kultowy samolot Brussels Airlines w Warszawie

20 listopada 2017 roku, na Lotnisku Chopina w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja 19. edycji Dni Belgijskich 2017 organizowanych przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Specjalnie na tę okazję pojawił się należący do Brussels Airlines samolot Airbus A320 – Amare.

To jedna z kultowych maszyna z serii belgijskich ikon. Mimo, że w Warszawie był zaledwie przez kilkadziesiąt minut mogliśmy zobaczyć go z bliska. Robi wrażenie!

Amare - symbolizujący jedność, miłość i przyjaźń, to oda do Tomorrowland - jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie, który odbywa się w Belgii - to czwarty Airbus A320 z serii belgijskich ikon we flocie Brussels Airlines. Oprócz specjalnego malowania kadłubu, w kabinie samolotu zainstalowano specjalne nastrojowe oświetlenie, a oryginalnej, festiwalowej atmosfery dodaje puszczany w tle hymn Tomorrowland skomponowany przez światowej sławy kompozytora - Hansa Zimmera.

Jako ambasador Belgii na całym świecie, obchodząca w tym roku swoje 15-lecie linia lotnicza promuje to, co najlepsze w Belgii. W 2014 roku zdecydowano się dedykować samolot najpopularniejszej serii kultowych komiksów "Przygód Tintina", autorstwa belgijskiego artysty Hergé. "Rakcham" natychmiast stał się tym samym jednym z najczęściej fotografowanych samolotów na świecie. Rok później pojawiły się dwie kolejne maszyny będące hołdem dla belgijskich ikon: "Magritte", poświęcony surrealistycznemu malarzowi René Magritte oraz ''Trident", hołd belgijskim Czerwonym Diabłom, narodowej reprezentacji piłki nożnej. W przyszłym roku do floty dołączy również samolot uwieczniający Smerfy, wykreowane przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre'a Culliforda, znanego bardziej pod pseudonimem Peyo. Oprócz niezwykłych grafik ozdabiających kadłub, atmosfera każdej z ikon ma swoje odzwierciedlenie również we wnętrzu samolotu.

Cieszymy się, że z okazji Dni Belgijskich po raz pierwszy udało się sprowadzić do Polski samolot Amare, ikonę kultowego festiwalu muzycznego. Brussels Airlines łączą Polskę i Belgię dzięki bogatej siatce połączeń z Warszawy i Krakowa. Dodatkowo, w połowie tego roku linia wprowadziła Hi Belgium Pass, by jeszcze bardziej przybliżyć Belgię europejskim turystom – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group Poland.

Odbywające się już po raz 19. Dni Belgijskie, to cykl wydarzeń, (m.in CEO Forum, Tastes of Belgium, Construction & Real Estate Day, Startup Meetings) promujących Belgię i belgijski biznes w Polsce.

Belgijska Izba Gospodarcza działa w Polsce od 25 lat. Dokładamy wszelkich starań, aby promować nasze firmy członkowskie i ułatwiać współpracę między belgijskimi i polskimi przedsiębiorcami. Wydarzenia w ramach Dni Belgijskich są adresowane do zróżnicowanej publiczności i dedykowane różnym sektorom. Wszystkie łączy jednak element wymiany doświadczeń, innowacyjnych rozwiązań oraz wzmacnianie biznesowych relacji. Niezmiernie cieszę się, że rozpoczynamy Dni Belgijskie od przywitania samolotu Amare – symbolu przyjaźni, niech będzie to zapowiedzią na nadchodzące dni - mówił Pierre Detry, Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Brussels Airlines to linie lotnicze należące do Lufthansa Group i członek Star Alliance. Oferują najszerszy wybór połączeń do i z lotniska w Brukseli, stolicy Europy. Firma zatrudnia ponad 3.500 pracowników, a w swoje flocie posiada 51 samolotów, obsługujących około 300 rejsów dziennie, łącząc stolicę Europy z 90 europejskimi portami lotniczymi, 25 kierunkami w Afryce, 3 w Ameryce Północnej, Tel Awiwie i Bombaju. Brussels Airlines została założona w 2002 roku i jest w 100% własnością Deutsche Lufthansa AG. Samolotami przewoźnika możemy latać z dwóch polskich lotnisk, w Warszawie i w Krakowie. Łącznie to 20 połączeń.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Airbus
Brussels Airlines
Bruksela
Belgia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....