TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Bilet to nie wszyto. Grecja nie wpuściła Ukraińców
InfoAir.pl - Opublikowano: 06.07.2020 10:30:40
Bilet to nie wszystko. Grecja nie wpuściła Ukraińców

17 obywateli Ukrainy spędziło drugą noc na lotniskowym komisariacie w Atenach. Ukraińcy przylecieli do Grecji w sobotę, 4 lipca, z Kijowa rejsami obsługiwanymi przez przewoźników Ryanair i Wizzair.

Przez związany z pandemią zakaz wjazdu do UE nie zostali wpuszczeni do kraju.

Podróżnych, wśród których jest dwójka dzieci w wieku 8 i 9 lat, nie wpuszczono do Grecji podczas odprawy paszportowej po przylocie do Aten. Ukraińcy zostali zatrzymani i przewiezieni na lotniskowy komisariat. Zabrano im wszystkie rzeczy oprócz telefonów - pisze portal Europejska Prawda, dodając, że podróżni skarżą się na złe warunki na komisariacie.


"Kiedy przyjechaliśmy na Żulany (dawna nazwa lotniska Kyjiw - PAP), na odprawie byliśmy dogłębnie przepytywani i przeglądano cały pakiet dokumentów (nawet zrobiliśmy test w laboratorium (...)). Po pokazaniu i omówieniu wszystkiego puścili nas na odprawę paszportową. I już po przylocie na kontroli paszportowej nas zatrzymano i odesłano. Kiedy byliśmy na lotnisku, próbowano nas zmusić do podpisania zgody na deportację, ale odmówiliśmy" - powiedział Maksym, jeden z podróżnych, cytowany przez Europejską Prawdę.

Ukraińska straż graniczna poinformowała ukraińską redakcję BBC, że nie miała podstaw, by nie pozwolić podróżnym na wylot.

"Strażnicy graniczni pracują według obowiązującego prawa. Jeśli dokumenty danej osoby są w porządku, to strażnicy ją przepuszczają" - wskazano. Z kolei w rozmowie z agencją Unian podkreślono, że Ukraińcy "nie zostali zatrzymani - nie pozwolono im na przekroczenie granicy kraju w związku z obowiązującymi ograniczeniami".

Jak pisze Europejska Prawda, w niedzielę do grupy zatrzymanych dopuszczono ukraińskiego konsula, który przekazał im wodę i środki higieniczne. Serwis dodaje, że otrzymali też materace, gdyż pierwszą noc spędzili na pustych łóżkach.

Bilet to nie wszystko

Serwis informuje, że na komisariacie są także obywatele Albanii i Gruzji. W sobotę były tam także dwie Amerykanki, ale następnego dnia wróciły do kraju lotem przez Kanadę.

Ambasada Ukrainy w Grecji poinformowała serwis, że powrót Ukraińców do kraju możliwy jest tylko bezpośrednimi lotami Ateny-Kijów. Rejsy są zaplanowane na wtorek, ale zatrzymani na razie nie kupili na nie biletów.

Portal ostrzega Ukraińców: zakup biletu lotniczego nie oznacza zgody na wjazd na terytorium danego kraju. Przypomina, że granice UE dla obywateli Ukrainy (poza przedstawicielami pewnych grup) pozostają zamknięte.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Ukraina
Grecja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....