TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Bydgoski Port lotniczy uruchomił własną służbę lotniskowej informacji powietrznej
InfoAir.pl - Opublikowano: 18.10.2019 10:30:31
Bydgoski Port lotniczy uruchomił własną służbę lotniskowej informacji powietrznej (foto" PLB)

Port Lotniczy Bydgoszcz uruchomił własną służbę lotniskowej informacji powietrznej (AFIS) - poinformowało lotnisko. Dodano, że pozwoli to na zapewnić wszystkim pilotom dostępność lotniska w trybie całodobowym.

W komunikacie rzecznik portu Daniel Mackiewicz podał, że w czwartek (17 października) lotnisko obsłużyło pierwszy lot samodzielnie - bez angażowania służb Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

"Port Lotniczy Bydgoszcz SA uzyskał certyfikat i ministerialne wyznaczenie w zakresie zapewniania służb żeglugi powietrznej AFIS i służby meteorologicznej MET, pozwalający na uruchomienie własnej służby informacji powietrznej. Dzięki temu lotnisko zapewni dostępność dla wszystkich pilotów w trybie całodobowym. Służba informacji powietrznej oraz służba MET obsługiwać będą samoloty również w godzinach, w których nie jest sprawowana kontrola ruchu lotniczego przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej" - napisano.

Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA Tomasz Moraczewski ocenił, że wpłynie to korzystnie na dalszy rozwój lotniska, a także zwiększy jego możliwości operacyjne.

"Utworzenie służb AFIS pozwala na obsługę statków powietrznych przewoźników rejsowych, jak i General Aviation, również w godzinach, w których służby PAŻP nie są obecne na lotnisku Bydgoszcz" – dodał Moraczewski.

Port podkreśla, że służby AFIS i MET, które od 1 stycznia 2020 będą funkcjonowały pozwolą zmierzyć się z wyzwaniem rosnącego ruchu lotniczego i zapewnią płynność działań. W roku 2010 na bydgoskim lotnisku odbyły się 5799 operacje lotnicze, zaś w roku 2018 – 8763 lądowania i starty.

"Uruchomienie AFIS w Porcie Lotniczym Bydgoszcz to dobra informacja dla naszej organizacji szkolenia lotniczego. Zapotrzebowanie na szkolenia dla pilotów z roku na rok rośnie, nasza szkoła w ubiegłym roku wyszkoliła ponad 90 kursantów z 5 krajów, a w 2019 zakładamy 40 proc. więcej liczby przeprowadzonych szkoleń. Szerszy zakres godzinowy pracy lotniska pozwoli na dalszy rozwój naszych usług wśród adeptów lotnictwa w całej Europie" - podkreślił prezes Szkoły Latania Grafprom Aviation Tomasz Dunajski.

Służba AFIS zapewnia m.in. informacje o zmianach stanu lotu, a także stanie pola naziemnego, warunkach pogodowych czy niebezpieczeństwie kolizji samolotów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
lotnisko

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....