TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Centrum biurowe na lotnisku? Za rok w Gdańsku!
InfoAir.pl - Opublikowano: 30.06.2020 09:30:19
Centrum biurowe na lotnisku? Za rok w Gdańsku!; fot. A. Rezulak KFP / Airport Gdańsk

W II kwartale 2021 r. na terenie Portu Lotniczego Gdańsk powstanie pierwszy z kompleksu siedmiu biurowców.

Koszt budowy to prawie 66 mln zł. Będzie to pierwsze centrum biurowe zlokalizowane na lotnisku w Polsce.

Jest kamień

W poniedziałek, 29 czerwca, wmurowano kamień węgielny pod budowę biurowca Alpha jako początek centrum biurowo-biznesowego Airport City Gdańsk.

-"Zawsze słyszałem, że lotnisko to samograj. Bo właściwie nic nie trzeba robić, bo ludzie i tak będą latać. COVID-19 pokazał nam, jaki to jest samograj: od 3,5 miesiąca mamy 100 procent kosztów i ani jednego przychodu. I projekt Airport City Gdańsk buduje drugą nogę dla tego lotniska. Słowo klucz-dywersyfikacja. Chcemy, aby w przypadku takich zjawisk jak COVID-19, kiedy lotnisko stanie, firma miała możliwość uzyskiwania przychodów" – powiedział podczas uroczystości prezes Port Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski.

W rozmowie z PAP Kloskowski podkreślił, że Airport City Gdańsk będzie pierwszym kompleksem biurowym na polskim lotnisku.

-"To jest unikatowe przedsięwzięcie, nie ma go nawet lotnisko w Warszawie. Natomiast w Europie i na świecie też nie znajdzie się takich projektów na lotniskach o wielkości 5 milionów pasażerów rocznie. Takie projekty realizuje się w wielkich portach lotniczych, hubach, obsługujących co najmniej 20 milionów pasażerów" – powiedział prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Airport City Gdańsk

Centrum będzie się składało z siedmiu budynków o charakterze biurowym, łączący funkcje usługowe, gastronomiczne i hotelowe. Nazwy biurowców nawiązują do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot i Golf.

Budowany jako pierwszy biurowiec Alpha będzie miał sześć pięter oraz dwie kondygnacje podziemne. Powierzchnia na wynajem wyniesie 8,5 tys. metrów kwadratowych. W budynku znajdzie się 197 miejsc parkingowych. Biurowiec stanie między ulicą Słowackiego, a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko terminalu pasażerskiego T2.

Inwestycję wykonuje firma Hochtief Polska. Koszt budowy to niespełna 66 mln zł netto, a termin jej zakończenia to II kwartał 2021 r.

Przedsięwzięcie jest finansowane z obligacji emitowanych przez Port Lotniczy Gdańsk przy udziale Banku Pekao S.A. i ze środków własnych spółki.

Kloskowski wyjaśnił PAP, że termin budowy kolejnych sześciu biurowców będzie uwarunkowany od tempa i zakresu wynajmu budynku Alpha. "Rynek nam odpowie. Musimy skomercjalizować pierwszy biurowiec. Jeżeli będziemy mieli 80 proc. powierzchni sprzedanej, to startujemy z drugim budynkiem, na który mam już pozwolenie na budowę" – dodał Kloskowski.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....