TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Doraco wybuduje nowy pirs w Gdańsku
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 16.10.2019 10:30:20
Doraco wybuduje nowy pirs w Gdańsku; zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

15 października w Gdańsku została podpisana umowa na budowę nowego pirsu terminalu pasażerskiego T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Pirs powstanie za ponad 255,2 mln zł. netto.

Podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielami Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy a Korporacją Budowlaną Doraco Sp. z o.o odbyło się na terenie terminalu pasażerskiego T2.

Pirs jest przedłużeniem hali głównej terminalu lotniczego, od którego odchodzą tzw. rękawy - kryte przejścia z lotniska do samolotu.

Umowa przewiduje, że nowy pirs powstanie w ciągu 26 miesięcy od podpisania umowy.

Do "krajów non-Schengen"

Jak poinformował Port Lotniczy Gdańsk w nowym pirsie portu mają być obsługiwani głównie pasażerowie rejsów rozkładowych, podróżujący do "krajów non-Schengen" m. in. do Irlandii i Wielkiej Brytanii oraz pasażerowie lotów czarterowych lecący np. do Turcji, Egiptu.

Dodatkowo część nowego pirsu ma zostać przeznaczona do obsługi pasażerów z krajów "strefy Schengen". Pirs ma dawać możliwość dostosowania punktów wyjść do samolotów do bieżących potrzeb obsługi pasażerów w porcie, poprzez odpowiednio powiększanie lub zmniejszanie w zależności od zapotrzebowania strefy obsługi "Schengen" i "non-Schengen".

255,2 mln zł

Inwestycja powstanie za ponad 255,2 mln zł netto i ma zostać oddana wraz z pełnym wyposażeniem. Sfinansowana ma zostać z obligacji wyemitowanych przez gdański port lotniczy przy współpracy z bankiem Pekao S.A. oraz ze środków własnych. W jej ramach ma zostać przebudowany przez Doraco wewnętrzny układ drogowy oraz ma powstać nowy plac manewrowy dla lotniskowych autobusów. Budowa ma potrwać 26 miesięcy i ma się zakończyć w III kwartale 2021 r.

Przetarg na budowę pirsu został rozstrzygnięty w sierpniu b.r. Spośród trzech złożonych ofert komisja przetargowa wybrała ofertę złożoną przez Doraco. W postępowaniu przetargowym zostały złożone trzy oferty. Opiewały one na kwoty od ok. 255 mln do ok. 263 mln zł netto. Najniższą ofertę złożyło Doraco, a oferty innych uczestników, czyli Hochtief oraz Budimexu, który przygotował najdroższą ofertę, różniły się "nieznacznie".

Wybudowanie nowego pirsu, będącego przedłużeniem części bezpośredniej obsługi pasażerów w terminalu T2, spowoduje, że powierzchnia terminalu T2 wzrośnie z 53 tys. m kw. do 69 tys. m kw. Będzie też więcej m.in. linii kontroli bezpieczeństwa - ich liczba wzrośnie z obecnych 11 do 18 - i karuzel do odbioru bagażu, których liczba powiększy się z 5 do 9, z obecnych 20 do 30 zwiększy się też liczba gate`ów odlotowych. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
Lotnisko Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....