TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

easyJet pozwany za ... zmianę miejsca
InfoAir.pl - Opublikowano: 02.09.2020 18:00:04
easyJet pozwany za ... zmianę miejsca

Brytyjsko-izraelska pasażerka pozwała linie lotnicze easyJet za to, że została poproszona o zmianę miejsca w samolocie lecącym z Tel Awiwu do Londynu ze względu na obiekcje dwóch ortodoksyjnych żydów, którzy nie chcieli siedzieć obok kobiety.

Jak pisze "The Guardian", 38-letnia Melanie Wolfson domaga się 66 438 szekli (prawie 15 tys. funtów) odszkodowania. Pozew w jej imieniu złożyła organizacja Israel Religious Action Center (IRAC), która działa na rzecz równości i pluralizmu religijnego, a trzy lata temu wygrała podobną sprawę przeciwko El Al, izraelskiemu przewoźnikowi narodowemu.

Wolfson, która przeprowadziła się do Izraela 13 lat temu, chce również, aby easyJet zakazały załogom proszenia kobiet o zmianę miejsca ze względu na ich płeć.

Październik 2019

Według pozwu, w październiku 2019 roku Wolfson, która zapłaciła dodatkowo za miejsce przy przejściu, została poproszona przez siedzących w tym samym rzędzie ortodoksyjnego mężczyznę i jego syna, aby zamieniła się miejscami z mężczyzną siedzącym kilka rzędów z przodu.

Wolfson twierdzi, że została "obrażona i upokorzona" tą prośbą. "To pierwszy raz w moim dorosłym życiu, kiedy byłam dyskryminowana z powodu bycia kobietą. Nie miałabym żadnych problemów z zamianą miejsc, gdyby dzięki temu członkowie rodziny bądź przyjaciele mogli siedzieć razem, ale ponieważ poproszono mnie o to, ponieważ jestem kobietą, odmówiłam" - wyjaśnia.

Stewardessa interweniowała i zaoferowała Wolfson darmowy gorący napój jako zachętę do zmiany miejsca. Obawiając się, że lot może być opóźniony z jej powodu i mając poczucie, że nie ma wyboru, ostatecznie zgodziła się. Podczas lotu dowiedziała się od stewardess, że kobiety często bywają proszone o zmianę miejsca, aby nie siedziały koło ortodoksyjnych wyznawców judaizmu.

Przesiadkowa recydywa

Dwa miesiące później, podczas kolejnego lotu easyJet do Londynu, Wolfson została ponownie poproszona o zmianę miejsca przez dwóch ortodoksyjnych żydów. Odmówiła, ale na zmianę miejsc zgodziły się dwie inne pasażerki.

Wolfson w obu przypadkach złożyła skargę do przewoźnika, ale gdy nie dostała odpowiedzi, postanowiła go pozwać za naruszenie prawa izraelskiego, które zakazuje dyskryminacji klientów ze względu na rasę, religię, narodowość, kraj pochodzenia, płeć, orientację seksualną, poglądy polityczne lub status osobisty.

Chociaż easyJet mają siedzibę w Wielkiej Brytanii, prawnicy zamierzają twierdzić, że linie lotnicze podlegały prawu izraelskiemu, bo w trakcie incydentu samolot znajdował się na lotnisku Ben Guriona.

Trzy lata temu Renee Rabinowitz, 82-letnia ocalała z Holokaustu, w podobnej sprawie wygrała proces przeciw El Al. Izraelski sędzia rozpatrujący sprawę powiedział, że "w absolutnie żadnych okolicznościach członek załogi nie może prosić pasażera o opuszczenie wyznaczonego miejsca z tego powodu, że sąsiedni pasażer nie chce siedzieć obok niego ze względu na jego płeć". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
EasyJet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....