TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Indie wznowiły pasażerskie loty krajowe
InfoAir.pl - Opublikowano: 31.05.2020 19:30:45
Indie wznowiły pasażerskie loty krajowe; fot. AirIndia

Władze Indii zezwoliły na uruchomienie przelotów na liniach krajowych od poniedziałku 25 maja. Na pokładach samolotów nie są serwowane posiłki, a pasażerowie muszą nosić maski przez całą podróż, zajmą jednak wszystkie siedzenia.

Resort lotnictwa opublikował nowe regulacje obowiązujące pasażerów na połączeniach krajowych, które zostaną wznowione po dwóch miesiącach ogólnokrajowej kwarantanny. "Na pewnym etapie trzeba się otworzyć. Dwa miesiące to bardzo długi okres czasu, trzeba wyważyć życie i utrzymanie" - powiedział dziennikowi "Hindustan Times" minister lotnictwa Hardeep Puri.

Według nowych zasad opisywanych przez gazetę "The Indian Express" potencjalny pasażer musi zadeklarować, że mieszka poza wyznaczonymi przez władze strefami zakażeń, nie był zakażony wirusem i nie przebywał w ośrodku kwarantanny. Obowiązkowe będzie korzystanie z rządowej aplikacji na smartfony, która monitoruje m.in. lokalizację właściciela komórki. W ten sposób władze będą mogły sprawdzić, czy pasażer przebywał np. w czerwonej strefie zakażeń.

Po zakupie biletu, podróżny musi odprawić się sam na stronie internetowej linii lotniczych. Dozwolony będzie tylko jeden bagaż główny i jeden podręczny. Na lotnisku należy pojawić się dwie godziny przed odlotem. W poczekalni pasażerowie mogą korzystać tylko z wyznaczonych siedzeń i cały czas muszą nosić maski. Przed wejściem na pokład otrzymają zestaw złożony z trójwarstwowej maski, przyłbicy chroniącej twarz i środek dezynfekujący do rąk. Podczas lotu nie będą serwowane posiłki i zakazane jest spożywanie jedzenia - pasażerowie nie mogą zabrać własnego prowiantu na pokład. Dostępna będzie butelkowana woda, ale prasa już nie.

Zaskoczeniem może być dopuszczenie do użytku środkowych siedzeń. "Podeszliśmy holistycznie do sytuacji. Zdaniem ekspertów nawet jeśli środkowe siedzenie jest puste, zasady zachowania społecznego dystansu nie są zachowane" - powiedział "The Indian Express" minister Puri. "System klimatyzacji w samolotach zaprojektowano w ten sposób, że przepływ powietrza skierowany jest z sufitu w stronę podłogi, co minimalizuje ryzyko (zakażenia - PAP)" - podkreślił. Jak wskazał, podczas lotniczych ewakuacji Indusów zza granicy wypracowano dodatkowe protokoły bezpieczeństwa.

"Linie lotnicze i tak ponoszą już ogromne straty, komercyjna opłacalność przelotów powinna być brana pod uwagę. Kryteria ustalania cen biletów, w przypadku wolnego środkowego siedzenia, sprawiłyby, że podróż samolotem byłaby poza zasięgiem większości osób" - tłumaczył minister.

Minister zapowiedział wprowadzenie cen minimalnych i maksymalnych lotów na następne trzy miesiące. Cena dwugodzinnego przelotu z Bombaju do Delhi ma kosztować od 3,5 tys. rupii (ok. 193 zł) do 10 tys. rupii (552 zł).

W lecie siatka połączeń między metropoliami będzie wypełniona w jednej trzeciej, co ma zapobiec tłumom na lotniskach. Nie będzie limitów na połączenia z największych miast do mniejszych.

Minister powiedział "Hindustan Times", że doświadczenia z połączeń krajowych zostaną wykorzystane w przygotowaniu procedur bezpieczeństwa dla lotów międzynarodowych.

Od 1 czerwca również indyjskie koleje wprowadzą do rozkładu dodatkowych 200 składów pociągów i w ciągu trzech dni uruchomią kasy na stacjach kolejowych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
Indie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....