TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Katowickie lotnisko w czerwcu: 14,4 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 02.07.2020 09:30:19
Katowickie lotnisko w czerwcu: 14,4 tys. pasażerów; fot. Airport Katowice

Prawie 14,4 tysięcy pasażerów odprawiło lotnisko Kraków Airport w czerwcu, w pierwszym miesiącu funkcjonowania portu po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Jest to o 98 proc. mniej w stosunku to czerwca zeszłego roku.

Według statystyk krakowskiego lotniska, od początku tego roku obsłużono prawie 1,6 mln osób, czyli o ponad 2,2 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Z powodu epidemii koronawirusa obiekt był zamknięty od połowy marca do 1 czerwca

Mozolny powrót

"Czerwiec to miesiąc, gdy Kraków Airport mozolnie, ale konsekwentnie odbudowuje się po 2,5-miesięcznym zamknięciu" - ocenił w środę, 1 lipca, prezes lotniska Radosław Włoszek.

Według niego w krakowskim porcie z każdym dniem zaczęło się pojawiać coraz więcej pasażerów, a podróżujący ze zrozumieniem przyjmują nowe standardy sanitarne wprowadzone w trosce o ich bezpieczeństwo i komfort.

Użytkownicy lotniska zobowiązani są m.in. do noszenia maseczek, trzymania dystansu sanitarnego. Ogólnie dostępnie są środki do dezynfekcji rąk. Dodatkowo dezynfekowany jest terminal, łącznie ze stacją PKP.

Co lata?

1 czerwca w Kraków Airport zostały wznowione pierwsze krajowe połączenia lotnicze – codzienne loty do Warszawy i Gdańska uruchomił PLL LOT. W kolejnych dniach wróciło także połączenie Kraków - Olsztyn Mazury. 17 czerwca wznowione zostały rejsy międzynarodowe, obsługiwane przez Lufthansę, Wizzair i Ryanair.

W czerwcu na krakowskie lotnisko powróciło także połączenie holenderskiego KLM do Amsterdamu, a z końcem miesiąca wróciły także loty do Wielkiej Brytanii i na Ukrainę. W piątek 3 lipca przywitany zostanie nowy przewoźnik Air France z lotami do lotniska Charles de Gaulle w Paryżu.

Zgodnie z zapowiedziami PLL LOT, narodowy przewoźnik w lipcu i sierpniu w ramach swojej wakacyjnej akcji uruchomi 11 tras z Krakowa, w tym 10 nowości miedzy innymi do: Rzymu-Fiumicino, Kalamaty, Kawali, Barcelony, Zadaru, Chanii, Dubrownika, Salonik, a także na Santorini, Korfu, Zakynthos.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln podróżnych. Z powodu epidemii koronawirusa obiekt był zamknięty od połowy marca do 1 czerwca.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
linia
Lotnisko Katowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....