TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Klauzula poufności Ryanaira w wycenie Modlina
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 15.03.2019 10:30:33
Klauzula poufności Ryanaira w wycenie Modlina

Ryanair negocjuje z firmą EY klauzulę poufności umowy, jaką zawarł ze spółką Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin; klauzula jest na ukończeniu; jak będzie gotowa, to umowa trafi do EY - powiedział w czwartek - 14 marca - Juliusz Komorek z zarządu Ryanaira.

Chodzi o umowę, jaką Ryanair zawarł z zarządem lotniska w Modlinie w sprawie zasad, na jakich linia operuje w tym porcie. Określa ona m.in. stawki opłat pasażerskich. Według doniesień medialnych, umowa została zawarta do 2023 r.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które jest jednym z akcjonariuszy spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, wielokrotnie podkreślało, że nie zna treści tej umowy i prosiło zarząd Modlina o wgląd w nią. Zgody takiej ostatecznie nie wydał Ryanair.

Bez tajemnic, ale ...

-"Mamy zamiar ujawnić umowę ze spółką Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Standardowo w takich przypadkach negocjuje się klauzulę poufności. Ta klauzula jest negocjowana z firmą EY, jest na ukończeniu. W momencie, kiedy ta klauzula będzie ukończona, ta umowa będzie przekazana" - powiedział Komorek.

Dodał, że w umowie tej "tak naprawdę nic nie ma, czego byśmy nie chcieli pokazać firmie EY". "Mamy obowiązek zabezpieczenia tej umowy w momencie przekazania jej stronie trzeciej" - zaznaczył.

EY wycenia

Firma EY prowadzi due diligence, w tym wycenę spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Jest to kompleksowe badanie kondycji przedsiębiorstwa, w tym przede wszystkim jego finansów. W trakcie due diligence, oprócz finansowych aspektów, sprawdzane są również kwestie handlowe, prawne czy podatkowe.

Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski przekazał w środę dziennikarzom, że z informacji, które posiada od EY wynika, iż "na skutek problemów ze spływem dokumentacji nie zostanie due diligence zakończone do 31 marca". Dodał, że zgodnie z informacjami, jakie uzyskał od zarządu portu w Modlinie, badanie ma zakończyć się z końcem kwietnia.

Szpikowski dodał, że w trakcie due diligence pojawił się "pewien dosyć istotny, daleko idący zgrzyt" - "dlatego że Ryanair, mimo wcześniejszych swoich deklaracji, nadal robi duże problemy z udostępnieniem tej umowy (z portem w Modlinie - PAP) już nie PPL-owi, ale EY, mimo że wcześniej powiedział, że +wielkiej czwórce to udostępni+. Oczywiście port mówi, że musi mieć zgodę na udostępnienie tej umowy wykonawcy due diligence (...) Dlaczego nagle zarząd spółki potrzebuje zgody Ryanaira na udostępnienie umowy due diligence? To jest dla mnie jakieś kuriozum" - mówił.

PPL są jednym z czterech udziałowców lotniska, obok Agencji Mienia Wojskowego, Województwa Mazowieckiego i Nowego Dworu Mazowieckiego. AMW posiada 32,71 proc. udziałów, Województwo Mazowieckie - 33,84 proc., PPL - 28,87 proc., a Nowy Dwór Mazowiecki - 4,57 proc.

Lotnisko w Modlinie istnieje od 2012 roku i obsługuje regularne rejsy irlandzkiego przewoźnika Ryanair. W 2018 roku z portu skorzystało ponad 3 mln pasażerów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Modlin
Ryanair

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....