TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Krakowskie lotnisko z umową na rozbudowę
- Opublikowano: 19.05.2020 15:30:21
Krakowskie lotnisko z umową na rozbudowę; fot. Kraków Airport

Lotnisko Kraków Airport popisało w poniedziałek, 18 maja, umowę na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji polegającej na rozbudowie płyty postojowej dla samolotów.

Dzięki przedsięwzięciu o wartości prawie 134 mln zł powstanie 15 dodatkowych stanowisk dla samolotów kodu C.

Obecność ministra

Jak podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, obecny na uroczystości podpisania umowy, jest ona kolejnym przykładem na to, że "koronawirus polskich budów nie zatrzymał, że koronawirus nie wychłodził, nie zamroził dziesiątek, setek tysięcy miejsc pracy".

Szef resortu infrastruktury wyraził przekonanie, że za kilka tygodni zostanie wznowiony pasażerski ruch lotniczy na polskich lotniskach. "Jestem przekonany, że już za kilka tygodni będziemy starali się podnieść ruch lotniczy w połączeniach pasażerskich, w pierwszej kolejności tych krajowych, w drugiej kolejności - międzynarodowych w granicach Schengen, a później także dalej" - zapowiedział.

Według niego rozbudowa płyty postojowej w Kraków Airport rozwinie możliwości i przepustowość tego lotniska, które jest "oknem na świat Małopolski".

Z nadzieją w przyszłość

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek wskazał, że podpisana umowa "daje nadzieję nie tylko krakowskiemu lotnisku na rozbudowę i patrzenie w przyszłość, ale daje nadzieję także całej branży turystycznej i całej gospodarce Małopolski". "Walczymy o miejsca pracy i chcemy się rozwijać" - podkreślił.

Na mocy podpisanej umowy wykonawca - firma Max Boegl Polska - kosztem blisko 134 mln zł brutto zaprojektuje, a następnie wykona zadanie polegające na rozbudowie płyty postojowej samolotów w części zachodniej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Jak podkreślił Włoszek, inwestycja wpisuje się w przyjęty w 2018 roku tzw. plan generalny krakowskiego lotniska, określający najważniejsze zadania na kolejne lata.

Co się zmieni?

Umowa obejmuje budowę nowego fragmentu płaszczyzny postojowej po stronie zachodniej istniejącej płyty postojowej samolotów wraz z budową i przebudową infrastruktury towarzyszącej: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, sieci p.poż., oświetlenia masztowego, oświetlenia nawigacyjnego, sieci teletechnicznych oraz oznakowania pionowego i poziomego. Chodzi też o przebudowę fragmentów istniejących nawierzchni lotniskowych, w związku ze zmianą układu dróg kołowania i stanowisk postojowych na płycie.

Dzięki rozbudowie zwiększą się możliwości operacyjne lotniska – pomieści ono 15 dodatkowych samolotów kodu C, czyli najpopularniejszych maszyn typu np. boeing B737.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln podróżnych. Z powodu epidemii koronawirusa obiekt jest zamknięty od połowy marca i nie przyjmuje pasażerów.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
lotnisko
Lotnisko Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....