TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Łódzkie lotnisko wznowi pracę 1 lipca
InfoAir.pl - Opublikowano: 16.06.2020 13:30:58
Łódzkie lotnisko wznowi pracę 1 lipca ; fot. Airport Łódź

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa 1 lipca przywrócone zostaną loty pasażerskie realizowane z łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

Ponownie będzie można polecieć do Londynu, Dublina oraz East Midlands, a 7 lipca ruszy nowe połączenie do Warny.

Trzy miesiące

"Ostatnie trzy miesiące to był bardzo trudny czas dla całej branży lotniczej. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli wrócić do latania. Już 1 lipca rozpoczniemy regularne połączenia do trzech miast na Wyspach Brytyjskich, czekamy też na powrót lotów czarterowych. Już dzisiaj jednak możemy również zaprosić mieszkańców Łodzi i regionu do Warny" – ogłosiła na wtorkowym briefingu prasowym prezes łódzkiego lotniska Anna Midera.

Połączenia na Wyspy Brytyjskie – do Londynu Stansted, East Midlands i Dublina przywróci niskokosztowa linia Ryanair. 1 lipca odleci pierwszy samolot do Dublina. To połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Do Londynu w lipcu będzie można polecieć trzy razy w tygodniu, od sierpnia – pięć, a do East Midlands zaplanowano dwa loty.

Nowością w siatce regularnych połączeń będzie Warna w Bułgarii. Loty będą realizowane od 7 lipca, raz w tygodniu – we wtorki o godz. 8.20. Nowe połączenie będzie obsługiwać bułgarska linia Voyage Air. Między Łodzią a Warną będą latać samoloty Boeing 737-500, które zabierają na pokład 126 pasażerów.

Władze lotniska zwróciły uwagę, że w zeszłym tygodniu Bułgaria otworzyła granice dla turystów z większości państw Unii Europejskiej, także z Polski. Polaków wjeżdżających i przylatujących do Bułgarii nie obowiązuje kwarantanna. Bułgaria od wielu lat jest bardzo chętnie wybieranym miejscem wakacyjnego wypoczynku, a w okolicach Warny znajdują się popularne wśród Polaków kurorty: Złote Piaski, Albena i Bałczik.

Nowe zasady

"Gdyby nie koronawirus, od maja latałyby z Łodzi samoloty czarterowe na greckie wyspy, do Turcji i Bułgarii. Obecnie nie wiadomo, kiedy touroperatorzy zdecydują się rozpocząć letnie czartery i czy wszystkie kierunki, które zaplanowaliśmy, wrócą do rozkładu. Spodziewamy się, że sezon czarterów może rozpocząć się dopiero w sierpniu i lato w turystyce może przeciągnąć się do późnej jesieni" – dodał dyrektor handlowy Portu Lotniczego w Łodzi Artur Fraj.

Prezes Midera zapewniła, że lotnisko oraz wszyscy współpracujący z nim przewoźnicy są dobrze przygotowani pod względem reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa podróży pasażerów. "Linie lotnicze zapewniają, że cyrkulacja powietrza w ich samolotach i filtry HEPA, które są tam zainstalowane, gwarantują bezpieczeństwo sanitarne porównywalne do tego na salach operacyjnych" – tłumaczyła.

Z powodu pandemii koronawirusa, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 5 czerwca, zakaz w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych w naszym kraju obowiązuje do 16 czerwca br. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
lotnisko
Lotnisko Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....