TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT o swoich wynikach i strategii do 2027 r.
- Opublikowano: 04.06.2019 09:30:56
LOT o swoich wynikach i strategii do 2027 r.

W czerwcu PLL LOT planuje poinformować o oficjalnych wynikach spółki za 2018 rok – przekazał PAP wiceprezes przewoźnika Michał Fijoł.

-"Na początku czerwca odbędzie się rada nadzorcza spółki ws. naszych wyników za 2018 r., już po audycie. W czerwcu oficjalnie poinformujemy o naszych wynikach" – powiedział.

Zgodnie z prognozą, LOT w budżecie na 2018 miał zapisane 225 mln zł na poziomie EBITDA, czyli na działalności podstawowej spółki. Za 2017 rok przewoźnik uzyskał 288 mln zł na poziomie EBITDA; był to wynik wyższy od planowanego.

Wiceprezes zastrzegł, że podanie dokładnych danych finansowych za 2018 r. będzie możliwe po ich zatwierdzeniu przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

"Na razie mogę przypomnieć moje wcześniejsze wypowiedzi, że spółka zrealizowała w 2018 roku ok. 6 mld zł obrotu, czyli wartości sprzedaży" – powiedział."Na razie mogę przypomnieć moje wcześniejsze wypowiedzi, że spółka zrealizowała w 2018 roku ok. 6 mld zł obrotu, czyli wartości sprzedaży" – powiedział.

Działo się

Zaznaczył, że ubiegły rok był dla przewoźnika pełen wyzwań m.in. z powodu uziemionych niektórych dreamlinerów z powodu problemów z silnikami firmy Rolls-Royce. Przewoźnik musiał wynająć inne samoloty do obsługi połączeń realizowanych przez te maszyny. Ubiegły rok to także strajk w spółce związkowców PLL LOT (pilotów i personelu pokładowego), z powodu którego przewoźnik musiał odwołać część rejsów, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. Ostatecznie strony zawarły porozumienie.

W 2018 r. LOT przewiózł łącznie ponad 8,9 mln pasażerów. PLL LOT należy do Polskiej Grupy Lotniczej, która w 100 proc. jest spółką Skarbu Państwa.

Nowa strategia

PLL LOT w drugiej połowie tego roku ogłoszą nową strategię rentownego wzrostu do roku 2027 – poinformował PAP wiceprezes spółki Michał Fijoł. Dodał, że będzie ona zawierała m.in. cele finansowe, kierunek rozwoju przewoźnika na lotniskach w Warszawie, do momentu powstania CPK, oraz w Budapeszcie.

-"Ogłoszoną przez nas w 2016 roku strategię rentownego wzrostu do roku 2020 już zrealizowaliśmy. Teraz przygotowujemy nową strategię, także rentownego wzrostu do roku 2027. Ona doprowadzi nas m.in. do powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego" – powiedział Fijoł.

Jak dodał, w nowej strategii uwzględnione zostaną także cele finansowe przewoźnika, liczba przewiezionych pasażerów, flota, a także plany rozwoju na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz na lotnisku w Budapeszcie.

-"W nowej strategii będzie uwzględniony zarówno nasz wzrost w Warszawie z uwzględnieniem rozbudowy Lotniska Chopina, jak i również w Budapeszcie, który będzie naszym drugim, po Warszawie, hubem, czyli portem przesiadkowym. Będziemy z tego portu ogłaszać kolejne połączenia lotnicze" – powiedział Fijoł.

Z Budapesztu

LOT z Budapesztu lata m.in. do Krakowa, London-City, Nowego Jorku, Chicago, a od września br. do Brukseli i Bukaresztu.

-"Rozwijamy lotnisko w Budapeszcie pod kątem pasażerów tranzytowych. Dotyczy to między innymi pasażerów z Bukaresztu, którzy mogą polecieć z przesiadką na tym lotnisku między innymi do Londynu City czy Nowego Jorku i Chicago, a także do Brukseli. Oferta połączeń tranzytowych zdecydowanie podnosi atrakcyjność lotniska w Budapeszcie"– powiedział Fijoł.

Jak tłumaczył, połowa pasażerów LOT-u, to podróżni tranzytowi.

-"Na przykład z Ukrainy można przez Warszawę dolecieć pięć razy dziennie do Wilna, cztery do Rygi czy trzy do Berlina. Nasz hub w Warszawie działa. Potrzebujemy m.in. rozbudowy tego portu nim powstanie CPK" – powiedział.

Dodał, że LOT będzie przewoził w szczycie sezonu letniego blisko 40 tys. pasażerów dziennie.

"W zeszłym roku w analogicznym okresie było to niespełna 30 tys. pasażerów dziennie, to najlepiej pokazuje skalę naszego rozwoju. Spodziewamy się, że w sumie w tegoroczne wakacje będziemy mieli około 2 mln pasażerów" – ocenił.

Przypomniał, że 2018 r. LOT przewiózł łącznie ponad 8,9 mln pasażerów.

"Nasze plany są oczywiste – będziemy latać rentownie. W tym roku spodziewamy się gościć na pokładach ponad 10 mln pasażerów" - dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....