TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT zwiększa obroty i punktualność
InfoAir.pl - Opublikowano: 13.09.2018 16:00:40
wyniki lot

Obroty w 2018 roku PLL LOT wyniosą 6 miliardów zł - powiedział PAP w środę członek zarządu ds. handlowych PLL LOT Michał Fijoł. Jak sprecyzował, można już określić obroty na bieżący rok, bo wiadomo, ile usług firma sprzedała.

"Sprzedaliśmy usługi już za 6 mld zł, dlatego możemy określić nasze obroty na rok 2018" - powiedział Michał Fijoł w trakcie Kongresu Rynku Lotniczego.

Obroty PLL LOT w 2017 roku wyniosły 4,8 mld zł.

Oficjalna progoza zysku na działalności podstawowej PLL LOT, która dotychczas nie została skorygowana, mówi, że firma zanotuje w 2018 roku 225 mln zł zysku.

W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik regularności połączeń LOT-u wyniósł 99,3 proc.; w tym samym okresie wskaźnik punktualności osiągnął ok. 72 proc. i był o 10 pkt. proc. lepszy niż w czerwcu br. - poinformowały też PLL LOT.

-"Nasi klienci oczekują, że linia lotnicza, którą wybierają zrobi wszystko, by rejsy odbywały się regularnie i na czas. Dla nas jest to zobowiązanie, którego zamierzamy dotrzymać. W sierpniu znacząco poprawiliśmy wskaźniki punktualności i regularności, osiągając w tym zakresie lepsze wyniki niż wiele innych linii lotniczych. Wrzesień wygląda pod tym względem jeszcze lepiej" – przekonuje cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki.

Polski przewoźnik poinformował, że w ciągu kilku tygodni LOT osiągnął regularność na poziomie powyżej 99 proc., a ostatni tydzień operacji był dotychczas najlepszym okresem od początku 2018 roku pod względem regularności wykonywanych połączeń - z wynikiem sięgającym powyżej 99,5 proc.

Linie lotnicze dodały, że znacząco poprawiła się też punktualność samolotów. "Od sierpnia wskaźniki punktualności przekraczają 70 proc. To wynik lepszy od wielu innych linii lotniczych. We wrześniu LOT przewiduje osiągnięcie wyniku punktualności połączeń na poziomie 75 proc., co powinno przekroczyć europejską średnią" - dodano.

Kubicki zwrócił uwagę, że zarówno na regularność jak i punktualność lotów ma wpływ m.in. dostawa sześciu nowych Embraerów. "Zyskaliśmy elastyczność flotową, co pozwala nam na lepsze reagowanie na problemy operacyjne" - zaznaczył.

LOT dodał, że kontynuuje intensywny rozwój i prowadzi nabór kadry pilotów. Do końca przyszłego roku przewoźnik wybierze 300 kandydatów do obsługi rosnącej siatki połączeń. W pierwszej turze rekrutacji zgłosiło się ponad 1 tys. chętnych, w tym ok. stu polskich pilotów, którzy obecnie pracują dla zagranicznej konkurencji.

Polski przewoźnik obsługuje obecnie 104 połączenia, o 63 więcej niż na początku 2016 roku. W ubiegłym tygodniu LOT ogłosił, że zacznie latać do Miami w USA. Będzie to czternaste połączenie dalekiego zasięgu (m.in. po Tokio czy Seulu) i szóste do Ameryki Północnej.

W 2017 roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, o ponad 25 proc. więcej niż w 2016 roku. W 2018 r. przewoźnik chce obsłużyć ok. 9 mln pasażerów, a w 2019 r. przekroczyć barierę 10 mln. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....