TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Lotnictwo w walce z pandemią. Zamiast pasażerów - cargo
- Opublikowano: 30.03.2020 16:30:47
Lotnictwo w walce z pandemią. Zamiast pasażerów - cargo

Produkty, w odniesieniu do których istotny jest czynnik czasu, muszą być transportowane drogą lotniczą – mówiła komisarz Adina Vălean prezentując nowe wytyczne Komisji Europejskiej ułatwiające operacje przewozowe.

Przewidują one m.in. wykorzystanie samolotów pasażerskich do celów transportowych oraz zniesienie ograniczeń w lotach nocnych.

W Polsce pierwszy samolot pasażerski LOT  ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM za 20 mln zł w Chinach, wylądował 27 marca na Lotnisko Chopina. Zobaczcie to na filmie:


Cargo ma 35%

Komisarz ds. transportu Adina Vălean oświadczyła: - Transport towarów drogą lotniczą odpowiada za około 35 proc. światowego handlu pod względem wartości i stanowi zasadniczy element transportu towarowego. Zapewnia on funkcjonowanie globalnych łańcuchów dostaw wielu z najbardziej wartościowych materiałów i stanowi istotne uzupełnienie transportu lądowego i morskiego. Proponujemy konkretne środki służące utrzymaniu tych usług, w tym z wykorzystaniem samolotów pasażerskich. Produkty, w odniesieniu do których istotny jest czynnik czasu, muszą być transportowane drogą lotniczą. Przyjęte wytyczne zawierają również zalecenia dotyczące zniesienia ograniczeń w lotach nocnych i ograniczeń czasu na start lub lądowanie lub wykazania elastyczności w tym zakresie, a także specjalne środki dotyczące personelu zajmującego się transportem towarów.

Co się zmieni?

Środki obejmują przyznanie przez państwa członkowskie tymczasowych praw przewozowych w odniesieniu do dodatkowych operacji przewozów towarowych spoza UE, w przypadkach, gdy normalnie obowiązywałyby ograniczenia, nawet jeżeli przedmiotowe operacje są prowadzone z wykorzystaniem samolotów pasażerskich.

Państwom członkowskim zaleca się również tymczasowe zniesienie ograniczeń w lotach nocnych i ograniczeń czasu na start lub lądowanie w odniesieniu do niezbędnych przewozów towarowych oraz ułatwienie korzystania z samolotów pasażerskich do przewozu towarów. Załoga przedmiotowych statków powietrznych powinna być zwolniona z ograniczeń związanych z podróżą, jeżeli nie wykazuje objawów choroby.

Niezwykle ważne jest, aby otwarte porty lotnicze dysponowały wystarczającą zdolnością do obsługi ładunku oraz wprowadziły specjalne środki w odniesieniu do personelu zajmującego się transportem towarów.

Te wyjątkowe środki będą miały charakter tymczasowy, ograniczony do okresu trwania kryzysu związanego z koronawirusem.

Komisja wzywa również wszystkie państwa trzecie do powstrzymania się od nakładania zbędnych ograniczeń na przewozy towarów drogą lotniczą, w szczególności ograniczeń sprzecznych z obowiązującymi umowami. Utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw towarów, również towarów niezbędnych, w tym wysoko specjalistycznych, pilnych i krytycznych produktów, takich jak wyroby medyczne, leży we wspólnym interesie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
unia
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....