TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Lufthansa i Austrian Airlines oferują szybki dostęp do Internetu
LUFTHANSA GROUP - Opublikowano: 04.05.2017 20:25:48
Lufthansa i Austrian Airlines oferują szybki dostęp do Internetu

Internet nad chmurami – od teraz Lufthansa oraz Austrian Airlines oferują szybki dostęp do Internetu na wielu krótkich i średniodystansowych trasach.

Nieograniczona możliwość surfowania w Internecie oraz transmisji danych na europejskim niebie – taka będzie rzeczywistość na pokładach maszyn należących do Lufthansy oraz Austrian Airlines. Za kilka tygodni Internet będzie również dostępny na trasach Eurowings. Do tej pory 19 maszyn z rodziny A320 Lufthansy, 31 maszyn Austrian Airlines oraz 29 maszyn Eurowings było wyposażonych w niezbędną technologię WiFi oraz antenę satelitarną. Montaż odbywa się już w kolejnych trzech maszynach. Nowa technologia zapewniająca szybki dostęp do Internetu w ostatnich miesiącach została z powodzeniem przetestowana zarówno na pokładach Lufthansy, jak i Austrian Airlines.

Pasażerowie mogą uzyskać dostęp do sieci internetowej za pośrednictwem WiFi na swoich własnych urządzeniach mobilnych. Oferta obejmuje usługi, dzięki którym możliwe jest przesyłanie wiadomości, przeglądanie sieci oraz transmisje wideo. Klienci mogą wybrać jeden z trzech pakietów. Na trasach Lufthansy do wyboru są pakiety FlyNet Message za 3 euro, FlyNet Surf za 7 euro oraz FlyNet Stream za 12 euro. 

Austrian Airlines będą oferować usługi w takich samych cenach, jednak pod nazwami myAustrian FlyNet Message, myAustrian FlyNet Surf oraz myAustrian FlyNet Stream. Pasażerowie mogą za nie zapłacić za pomocą karty kredytowej lub usług płatniczych takich jak PayPal. Wkrótce zakupu będzie można również dokonać za pośrednictwem Air Miles lub za pośrednictwem partnerów roamingowych.

Usługa dostępu do Internetu oferowana przez Lufthansa Group i jej partnera technologicznego Inmarsat, oparta jest na najbardziej zaawansowanej szerokopasmowej technologii satelitarnej (Ka-Band). Niezawodne połączenie na krótko- i średniodystansowych trasach jest możliwe dzięki sieci Inmarsat Global Xpress (GX). Dostawcą Internetu i partnerem Inmarsat jest Deutsche Telekom. Lufthansa Technik jest odpowiedzialna za dopasowanie systemów i komponentów oraz spełnienie wymogów regulatorów lotniczych i zapewnienie ustawowych zezwoleń. Obecnie wyposaża całą flotę z rodziny A320 linii Lufthansa Group – Lufthansy, Austrian Airlines oraz Eurowings. Niezbędną infrastrukturę techniczną na pokładzie zapewnia Lufthansa Systems. Obejmuje ona operacje sieciowe w samolocie – wymogi techniczne dla WiFi na pokładzie – oraz zapewnienie odpowiedniego oprogramowania dla portalu internetowego każdej linii, przez którą pasażerowie łączą się z siecią.

Lufthansa zawsze była pionierem w zakresie cyfryzacji na pokładzie. Linia zaoferowała pierwszy komercyjny długodystansowy rejs z dostępem do Internetu już 15 stycznia 2003 roku. Pomimo rosnącej popularności wśród pasażerów, technicznie stabilna usługa musiała zostać wyłączona w 2006 roku z powodu zaprzestania komercyjnych operacji przez operatora satelity – "Connexion by Boeing". Jednak od grudnia 2010 roku Lufthansa ponownie została pierwszą linią, która zaoferowała szerokopasmowy dostęp do Internetu na trasach międzykontynentalnych. Od czerwca 2015 roku, FlyNet był dostępny na pokładzie wszystkich 107 maszyn floty dalekiego zasięgu Lufthansy. Z końcem 2015 roku dostęp do Internetu był oferowany również we wszystkich samolotach dalekodystansowych Eurowings. Po włączeniu do floty Boeinga 777, dostęp do Internetu na trasach międzykontynentalnych zaoferował również SWISS. Od 2018 roku linia wprowadzi połączenie internetowe również na trasach krótko- i średniodystansowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lufthansa
Austrian Airlines
nowe technologie
Internet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....