TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Mocny wjazd ADL na kontynent. Nawet 430 piętrusów dla Berlina!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.10.2018 13:45:33 1 komentarz
Mocny wjazd ADL na kontynent. Nawet 430 piętrusów dla Berlina!

Brytyjski producent autobusów Alexander Dennis dostarczy do Berlina autobusy piętrowe! Zakłady komunikacyjne BVG przyznały firmie z Wysp kontrakt na dostawę trójosiowych double deckcer'ów Enviro500.

Berlińskie Enviro500 będą miały nadwozia o długości 13,8 m, trzy pary drzwi, dwie klatki schodowe i 80 miejsc siedzących. Zostaną one kompleksowo dostosowane do wymagań BVG. Wpłyną także na poprawę komfortu podróżujących po niemieckiej stolicy. Pierwsze nowe piętrowe Enviro mają przybyć do Berlina w 2020 roku.

Uzgodniono wstępną dostawę dwóch pojazdów przedseryjnych. Po udanych testach i eksploatacji próbnej zagwarantowane złożenie kolejnego zamówienia, ale już na minimum 70 pojazdów. W kolejnym kroku plany BVG przewidują zakup kolejnych 200 Enviro. Obecnie podjęte decyzje przez radę nadzorczą BVG na złożenie zamówień do 430 autobusów w ramach zawartej z ADL umowy ramowej. Maksymalna wartość zakupów objętych kontraktem może wynieść nawet 220 mln EUR.

Berlińskie BVG dysponuje flotą ok. 1 500 autobusów, które w ubiegłym roku przewiozły 441 mln pasażerów. Ponad 400 piętrusów jest obecnie wykorzystywanych przez przewoźnika. To największa flota tego rodzaju autobusów w Europie kontynentalnej i jedna z największych na świecie.

"Żółte autobusy piętrowe są jednym z symboli Berlina. Ta tradycja będzie kontynuowana w ramach dostaw od ADL. Dzięki elastycznej umowie będziemy mogli dostosować wielkość zakupów w zależności od rozwoju rynku autobusów elektrycznych. To część naszego planu, który zakłada elektryfikację naszej floty autobusowej do roku 2030. " - powiedziała dr Sigrid Evelyn Nikutta, prezes BVG.

Zadowolenia z berlińskiego zamówienia nie kryje także producent.

"Cieszymy się, że BVG jako wiodący i najbardziej innowacyjny europejski operator transportu publicznego, wybrał Alexander Dennis jako wyłącznego dostawcę autobusów piętrowych. Pojazdy oferują szereg korzyści zarówno dla przewoźnika, jego kierowców i pasażerów. Alexander Dennis dostarczył już ponad 17 000 piętrowych autobusów z rodziny Enviro dla klientów na całym świecie. Nowo nawiązane partnerstwo z BVG jest znaczącym krokiem naprzód w naszej europejskiej strategii ekspansji." - powiedział Colin Robertson, dyrektor naczelny Alexander Dennis.

ADL Enviro500 to najpopularniejsze na świecie trójosiowe autobusy piętrowe. Pozwalają na oszczędną eksploatację i niskie zużycie paliwa dzięki lekkiej aluminiowej konstrukcji nadwozia. Enviro500 został przetestowany w Berlinie w październiku 2015 r. Alexander Dennis następnie uczestniczył w kilkustopniowym przetargu BVG, w wyniku którego firma została wybrana do dostarczenia nowej floty piętrusów do Berlina.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
ADL
Niemcy
BVG Berlin
piętrus
  • PauloBusiak – 22.10.2018

    @Jakub Jan Cieszyński1. Względy techniczne: położenie silnika w ciągniku siodłowym i autobusie2. Widoczność: Jak byś sobie wyobrażał poruszanie się po mieście przy zerowej widoczności czy Ci jakiś nierostropny pasażer pod koła się nie pakuje?Wysoko położone stanowisko kierowcy w ciągniku jest efektem ubocznym lokalizacji silnika, na który w tak krótkim pojeżdzie i coraz niższych naczepach nie ma innego miejsca niż pod kabiną. W większości europejskich krajów zestaw z naczepą może mieć max.18m

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....