TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

PAŻP: Czekają nas cztery chude lata w lotnictwie
InfoAir.pl - Opublikowano: 04.09.2020 10:00:35
PAŻP: Czekają nas cztery chude lata w lotnictwie ; fot. PAZP

-"Szacujemy, że w Polsce spadek ruchu lotniczego w tegorocznym sezonie letnim wyniesie 60-70 proc. wobec tego samego okresu ub.r. - powiedział PAP szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski.

Prognozy wskazują, że ruch lotniczy wróci do poziomu sprzed pandemii w 2024 r.

Do 70 proc. spadku

"Kryzys, w jakim jesteśmy z powodu COVID-19, jest bezprecedensowy. W historii lotnictwa światowego nie było takiego okresu. Branża lotnicza jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez pandemię. Dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej brak operacji lotniczych oznacza brak wpływów do budżetu z tytułu opłat nawigacyjnych za ich obsługę" - powiedział PAP Janiszewski podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Jak mówił, PAŻP szacuje, opierając się na danych stowarzyszenia przewoźników i portów lotniczych, że w sezonie letnim 2020 spadek ruchu lotniczego wyniesie 60-70 proc. wobec tego samego okresu 2019 r.

"Mimo że, porównując lipiec do czerwca mieliśmy 20-proc. wzrosty, to jednak cały czas jesteśmy w głębokiej recesji" - powiedział. Jak dodał, prognozy wskazują, iż ruch lotniczy wróci do poziomu sprzed pandemii dopiero w 2024 r.

"Wierzę, że pomimo tego, że ruch lotniczy dzisiaj jest na poziomie ok. 40-45 proc. tego co było w 2019 r., zarówno jeśli chodzi o ruch tranzytowy, jak i ruch dolotowy i odlotowy z polskich lotnisk, to trzeba inwestować, bo ruch lotniczy będzie się odbudowywał" - ocenił Janiszewski. "Jeżeli chcemy dalej się rozwijać i gwarantować bezpieczeństwo w powietrzu, nie możemy zrezygnować z inwestycji" - dodał.

COVID nie bł pierwszy

Szef PAŻP przypomina, że w historii lotnictwa cywilnego było kilka kryzysów, jak m.in. paliwowy czy związany z działaniami wojennymi.

"Ruch lotniczy po tamtych kryzysach się odbudowywał. Jako pasażerowie, konsumenci, chcemy się przemieszczać z punktu A do B jak najszybciej. Wierzę, że dziś jedyną możliwością są inwestycje. Jesteśmy gotowi stawiać czoła wyzwaniom rynku. Obok świadczenia usług nawigacyjnych, PAŻP kładzie nacisk na rozwój innowacyjnych technologii dla naszej branży oraz rozwiązań umożliwiających bezpieczną integrację lotnictwa załogowego z rozkwitającym rynkiem dronów. To nasz sposób na kryzys" - powiedział.

PAŻP jest jedyną w kraju instytucją szkolącą oraz zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego. Pełnią oni służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. PAŻP odpowiada też za zarządzanie polską przestrzenią powietrzną oraz za infrastrukturę lotniczą, którą buduje i rozwija. Sprawuje nadzór m.in. nad systemem radarowym, urządzeniami nawigacji lotniczej, systemami łączności i systemami wspomagającymi lądowanie. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rynek
PAŻP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....