TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Piknikowa atmosfera na Air Show w Radomiu
PAP - Opublikowano: 26.08.2017 18:33:00
W Radomiu rozpoczęły się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show

Piknikowa atmosfera panuje od rana w niedzielę na Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show w Radomiu - największej tego typu imprezie w kraju. W drugim dniu imprezy przewidywane są pokazy 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw.

Od rana na lotnisko przybywają tłumy miłośników lotnictwa. Przed południem było tutaj już prawie 10 tys. osób. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu dnia liczba ta wzrośnie co najmniej siedmiokrotnie. "W sobotę pokazy obejrzało ponad 70 tys. osób. W niedzielę spodziewamy się także dużej frekwencji" - powiedział PAP koordynator tegorocznego Air Show gen. bryg. Krzysztof Żabicki.

W tym roku wstęp na pokazy jest bezpłatny. Na lotnisko wchodzą jednak tylko posiadacze wejściówek, które można było otrzymać wcześniej przez internet. Pula ponad 60 tys. bezpłatnych kart wstępu na każdy z dwóch dni imprezy dawno już została jednak rozdysponowana. Zdarzają się przypadki, że niektóry radomianie zwracają niewykorzystane wejściówki do specjalnego punktu przy wejściu na lotnisku. Stoi przed nim kolejka osób liczących na taką okazję.

Pokazom sprzyja słoneczna pogoda i wieje lekki wiatr, chociaż - jak zaznaczył Żabicki - po południu można spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

Program niedzielnych pokazów jest taki sam jak w sobotę. Jedyną różnicą jest przelot amerykańskiego bombowca strategicznego dalekiego zasięgu B-1B; w sobotę widzowie oglądali legendę amerykańskiego lotnictwa wojskowego - bombowca B-52 z lat 50. XX w.

Niedzielne pokazy rozpoczął Aeroklub Polski. Po południu prezentować się będą samoloty wojskowe.
Dużym zainteresowaniem widzów cieszą się zwłaszcza występy polskich grup akrobacyjnych m.in. Orlików. Na tegoroczne pokazy grupa przygotowała program w składzie siedmiu samolotów PZL 130 Orlik. "Będzie to układ grupowej wiązanki figur. Pokażemy przeróżne zmiany ugrupowań w formacji, a później cały pokaz nabierze dynamiki. Odejdzie solista i będzie wyciskał +siódme poty+ z samolotu" - powiedział PAP lider zespołu Dariusz Stachurski

Duże emocje wśród widzów budzi także pokaz wielozadaniowego F-16. To wszechstronny myśliwiec o doskonałych możliwościach bojowych w zakresie walki powietrznej, atakowania celów naziemnych oraz wykonywania specjalistycznych zadań.

- "Na Air Show prezentujemy samolot od strony lotniczej. Są to manewry, które może wykonać z całym zakresem prędkości i wysokości. Jednak możliwości tej maszyny z zakresu bojowego są olbrzymie" - powiedział PAP pilotujący maszynę na pokazach w Radomiu mjr Dominik Duda z zespołu F-16 Tiger Demo Team. Pokreślił, że F-1 wymaga od pilota dobrej kondycji psychofizycznej. "Latamy szybko, nisko, z dużymi przeciążeniami. Trzeba bardzo uważać, ale ta maszyna potrafi słuchać pilota. Pilotowanie F-16 to czysta przyjemność" - zaznaczył Duda.
Miłośnicy lotnictwa mogą też zobaczyć wystawę naziemną, na której prezentowany jest sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych. Jest też wiele stoisk związanych z branżą lotniczych.

Air Show w Radomiu odbywa się co dwa lata. To największa tego typu impreza lotnicza w Polsce organizowana przez wojsko i władze miasta. W tegorocznych pokazach udział biorą ekipy z 10 państw, m.in. z Czech, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, Łotwy i USA. Orgnizatorami pokazów jest wojsko i miasto Radom.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Air Show
Radom
pokaz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....