TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Po 7 latach 15 milionowy pasażer w Modlinie
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 22.03.2019 15:30:17
Po 7 latach 15 milionowy pasażer w Modlinie

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin od początku swojego funkcjonowania obsłużyło 15 mln pasażerów - poinformował w piątek - 22 marca - port.

Jak podkreślono w komunikacie, lotnisko w ciągu niecałych siedmiu lat funkcjonowania zwiększyło liczbę odprawianych podróżnych. W czwartek port obsłużył 15-milionowego pasażera.

"Od początku swego funkcjonowania, Port w Modlinie postawił na obsługę lotów niskokosztowych. Liczba połączeń sukcesywnie rosła, a wraz z nią – liczba obsłużonych pasażerów. W ostatnim roku było ich już blisko 3,1 mln, co daje średnią miesięczną na poziomie ponad 250 tys. pasażerów" - czytamy.

Czas na zmiany

W komunikacie poinformowano, że w kwietniu rozpocznie się montaż specjalnych bramek biometrycznych, które mają usprawnić obsługę pasażerów na lotnisku.

"Lotnisko niedługo wzbogaci się m.in. o nową, tymczasową halę obsługi pasażerów, a także nowe miejsca postojowe dla samolotów. Będzie to możliwe dzięki dokapitalizowaniu portu o 50 mln złotych ze środków województwa mazowieckiego – jednego z udziałowców spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie" - czytamy.

Przypomniano, że zgody na dokapitalizowanie udzielili wszyscy udziałowcy spółki na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników 12 marca br., a radni Sejmiku Mazowsza poparli tę decyzję 19 marca br.

Koleją szybciej

Lotnisko przekazało, że kolej, która dotąd dowoziła pasażerów na stację Modlin, za dwa lata ma dojeżdżać pod samą halę odpraw.

"Inwestycja realizowana wspólnie przez PKP PLK i województwo mazowieckie wchodzi właśnie w kolejny etap" - napisano.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. Lotnisko w okresie styczeń–luty 2019 r. obsłużyło 463 311 pasażerów, co oznacza wzrost o 3,9 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu 2018 roku. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych.

Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira. Od kwietnia zostanie uruchomiony nowy kierunek - Marsylia, na południu Francji. Irlandzki przewoźnik poleci tam dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. W sezonie letnim mają powrócić połączenia Ryanaira m.in. do Glasgow, Faro, Korfu, czy Burgas i Rimini.

Udziałowcami lotniska w Modlinie są: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (28,87 proc.), Agencja Mienia Wojskowego (32,71 proc.), Województwo Mazowieckie (33,84 proc.) i Nowy Dwór Mazowiecki (4,57 proc.). (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Modlin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....