TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ratowanie Lufthansy z problemami. Z akcjonariuszami
InfoAir.pl - Opublikowano: 19.06.2020 09:30:02
Ratowanie Lufthansy z problemami. Z akcjonariuszami

Wdrożenie planu ratunkowego w wysokości 9 mld euro dla Lufthansy może nie dojść do skutku.

W takiej sytuacji konieczne będzie złożenie wniosku o ochronę przed wierzycielami – informuje w środę agencja Reutera.

Zdaniem akcjonariuszy

W specjalnym oświadczeniu wydanym we wtorek kierownictwo niemieckich linii lotniczych poinformowało, że wdrożenie planu ratunkowego dla Lufthansy w wysokości 9 mld euro w formie pomocy publicznej oraz kredytów gwarantowanych przez państwo nie jest jeszcze przesądzone. Gdyby podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy (NWZ) zaplanowanego na 25 czerwca plan nie zdobył poparcia dwóch trzecich głosów, konieczne będzie złożenie wniosku o ochronę majątku spółki przed wierzycielami – dodała firma w oświadczeniu.

Komunikat został wystosowany przez kierownictwo Lufthansy po tym, jak niemiecki inwestor Heinz Hermann Thiele ostro skrytykował projekt planu ratunkowego dla przewoźnika oraz poinformował, że zwiększył swoje udziały w grupie do ponad 15 proc. w nadziei znalezienia alternatywnych opcji wyjścia z trudnej sytuacji finansowej firmy. W wywiadzie dla gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Thiele wyraził zastrzeżenia wobec niektórych zapisów planu ratunkowego, w tym dla oddania państwu 20 proc. udziałów grupy oraz dwóch miejsc w radzie nadzorczej. Pytany, czy zagłosuje przeciwko umowie z rządem, inwestor odmówił odpowiedzi, wyraził jednak przekonanie, że lepszą od proponowanych opcją byłoby na przykład włączenie w proces restrukturyzacji Lufthansy państwowego banku KfW.

25 czerwiec

Zarząd Lufthansy spodziewa się, że frekwencja na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu 25 czerwca wyniesie poniżej 50 proc., a to może uniemożliwić zatwierdzenie planu pomocowego. Akcjonariusze firmy mają czas na zarejestrowanie swojej obecności na NWZ do 20 czerwca. Gdyby frekwencja przekroczyła 50 proc., do zatwierdzenia planu wystarczyłaby zwyczajna większość. Przy niższej frekwencji niezbędna jest większość dwóch trzecich głosów.

"W świetle ostatnich publicznych oświadczeń największego pojedynczego akcjonariusza spółki, Heinza-Hermanna Thiele, zarząd uważa, że pakiet stabilizacyjny może nie zyskać poparcia większości dwóch trzecich głosów, które byłyby wymagane w tym przypadku" – czytamy w oświadczeniu.

W takiej sytuacji kierownictwo Lufthansy zapowiedziało, że firma "prawdopodobnie musiałaby wystąpić z wnioskiem o ochronę przed wierzycielami zgodnie z prawem upadłościowym kilka dni po dorocznym walnym zgromadzeniu, o ile natychmiast nie znaleziono by innego rozwiązania".

Przeżywająca trudności finansowe z powodu pandemii koronawirusa Lufthansa planuje zwolnić 22 tys. osób na całym świecie. To 16 proc. obecnego zatrudnienia. Grupa, która jest również właścicielem linii Swiss Airlines, Austrian Airlines, Brussel Airlines i Eurowings, zatrudnia globalnie 135 tys. pracowników.

Władze Lufthansy przewidują, że do września jej obroty nie przekroczą 40 proc. tego, co było planowane przed wybuchem pandemii Covid-19. Aby przetrwać kryzys, holding otrzymał od niemieckiego rządu zapewnienie 9 miliardów euro pomocy publicznej i kredytów gwarantowanych z kasy państwowej, co ma się jednak wiązać m.in. z przejęciem części udziałów przez państwo. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rząd
linia
Lufthansa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....