TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ryanair cały czas chce kupić Boeingi 737 MAX
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2019 13:30:14
Ryanair cały czas chce kupić Boeingi 737 MAX

Linia lotnicza Ryanair zapowiedziała zamknięcie części baz i ograniczenie planowanych lotów, co ma się odbić na przyszłorocznych prognozach wzrostu. Mimo to szef spółki zapewnił 16 lipca o zaufaniu do Boeinga i utrzymaniu zamówień na samoloty 737 MAX.

Dyrektor generalny firmy Ryanair Michael O'Leary uważa, że samoloty spotkają się z "ciepłym przyjęciem" pasażerów. Wcześniej szef irlandzkich tanich linii ogłosił ograniczenie o połowę prognozowanych przyszłorocznych planów rozwojowych firmy w związku z przedłużającym się uziemieniem Boeingów 737 MAX - relacjonuje agencja Reutera. Pasażerskie odrzutowce amerykańskiej firmy otrzymały zakaz lotów po katastrofach w Indonezji i Etiopii, w których zginęło łącznie 346 osób.

135 samolotów

"Choć to rozczarowujące, że doświadczamy opóźnień, a przyszłoroczny wzrost będzie nieco wolniejszy niż pierwotnie planowaliśmy, nie tracimy zaufania do tego modelu. Wciąż uważamy, że to świetny produkt" - powiedział O'Leary inwestorom. "Kiedy tylko będziemy w stanie odpowiedzialnie zorganizować ich dostawy z Boeingiem, chcielibyśmy odebrać wszystkie zamówienia - 135 samolotów firmy w przeciągu najbliższych pięciu lat" - dodał szef Ryanaira.

Jak podaje agencja Associated Press, O'Leary przewiduje, że eksploatacja Boeingów 737 MAX zostanie wznowiona jeszcze w 2019 r., jednak dokładny termin pozostaje niepewny. Ze względu na opóźnienia dostaw samolotów firma zamierza od zimy ograniczyć loty i zamknąć część swoich baz (bez podawania szczegółów). Ponadto zamiast planowanych wcześniej 58 maszyn firma zamierza posiadać w przyszłym roku 30 pasażerskich odrzutowców 737 MAX. Ryanair liczy na powrót do "normalnego" tempa wzrostu w 2021 r.

Ryanair jest największą europejską linią lotniczą pod względem liczby pasażerów.

Nowe terminy

Amerykańscy i europejscy regulatorzy nie podali dotychczas terminów ponownego dopuszczenia samolotów do użytku. Firma American Airlines zapowiedziała w tym tygodniu, że wstrzyma eksploatację 24 Boeingów 737 MAX w swojej flocie (co wiąże się z ograniczeniem codziennych przelotów o 115) do 3 listopada - dwa miesiące dłużej, niż wcześniej planowano. Ten sam termin przyjął również inny duży przewoźnik z USA - United Airlines, do którego należy 14 odrzutowców 737 Max. Najwięcej, bo aż 150 lotów dziennie musiała odwołać teksańska linia Southwest Airlines, posiadająca 34 samoloty.

W środę przed Kongresem Stanów Zjednoczonych odpędzie się przesłuchanie w sprawie uziemionych samolotów Boeinga. Zeznania dotyczące oczekiwań rodzin ofiar względem producenta i linii lotniczych ma złożyć m.in. Paul Njoroge, który w katastrofie w Etiopii stracił żonę, teściową i troje małych dzieci. W poprzedzającym posiedzenie kongresu wywiadzie Njoroge powiedział, że z powodu "fatalnej wady projektu" odrzutowce 737 MAX nie powinny nigdy więcej wzbić się w powietrze - podaje AP. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Ryanair
Boeing

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....