TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Rząd o nowej liście z zakazami lotów: Hiszpania i Francja zostają
- Opublikowano: 14.09.2020 10:30:17
Rząd o nowej liście z zakazami lotów: Hiszpania i Francja zostają

Nie cała polska turystyka Wyspami Kanaryjskimi stoi - tak wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała wyjaśniał w poniedziałek brak podziału zakazu lotów do Hiszpanii na część kontynentalną i wyspiarską.

Zapowiedział zdjęcie zakazu lotów m.in. do Luksemburga.

Do 15 września obowiązuje nadal zakaz międzynarodowych połączeń lotniczych do 44 krajów, m.in. do Hiszpanii, Malty, Mołdawii, Czarnogóry, czy Stanów Zjednoczonych. W ubiegłym tygodniu wiceminister infrastruktury Marcin Horała zapowiedział projekt rozporządzenia zawierającego nową listę państw z zakazem lotów, która będzie obowiązywać między 16 a 29 września.

Dojdzie Libia, zniknie Luksemburg

W poniedziałek w Polsat News Horała mówił, że Rada Ministrów nie przyjęła jeszcze rozporządzenia, ale zaznaczył, że po weekendzie zostały zaktualizowane najnowsze dane z europejskiego centrum zapobiegania chorobom zakaźnym.

Poinformował, że w stosunku do projektu, o którym była mowa przed weekendem, do listy państw z zakazem lotów, dojdzie jeszcze jeden kraj.

-"To Libia, więc chyba to nie jest jakaś istotna destynacja dla Polaków" – zastrzegł. Ponadto, jak dodał, zostanie zdjęty zakaz m.in. do Luksemburga i Kosowa. Przyznał również, że będzie zakaz lotów do Francji, jak również utrzymany zostanie zakaz lotów do Hiszpanii.

"Z państw europejskich ogólnie to będzie 30 państw objętych zakazem, czyli o 15 państw mniej, niż do tej pory" - powiedział Horała. Dopytywany, dlaczego rząd nie zgodził się na postulaty branży turystycznej, która chciała, by podzielić Hiszpanię na część kontynentalną i wyspiarską, zwłaszcza jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie, Horała odparł: "Nie cała polska turystyka Wyspami Kanaryjskimi stoi".

Podział hiszpańskiego kierunku

-"Tak naprawdę, z punktu widzenia polskiej turystyki, większym problemem jest to, że w wyniku zakazu lotów do nas nie przylatują goście" – wskazał. Wyjaśnił, że ważniejsze dla nas jest to, by to polski hotelarz, polski restaurator, polski sprzedawca zarabiał.

Argumentował, że podział Hiszpanii na regiony byłby trudny również z tego powodu, że niestety europejskie centrum chorób zakaźnych nie prowadzi statystyk regionalnych. "A musimy opierać się na sprawdzonych, wiarygodnych i porównywalnych statystykach, bo same państwa zainteresowane, a już zwłaszcza zainteresowane regiony turystyczne, mogą mieć tendencję do pewnego kreatywnego podejścia do tych statystyk, albo nawet po porostu stosować inną metodologię, która jest nieporównywalna" – powiedział wyjaśniając, że nie ma na chwilę obecną powodu, by dzielić państwa.

Zaznaczył, że pewne formy komunikacji są dopuszczalne, by nie niszczyć ludziom życiowych planów.

"Poszkodowana jest komunikacja lotnicza, dlatego, że jest najszybsza i najłatwiejsza" – przyznał. Zaznaczył przy tym, że rząd nie chce niszczyć biznesów i zwrócił uwagę, że utrzymane zostały loty czarterowe.

Zapewnił ponadto, że rządzący obserwują na bieżąco sytuację w krajach europejskich, w których wzrosła skala zakażeń, różne opcje są analizowane, starają się ważyć różne racje, jednak racja bezpieczeństwa zdrowia publicznego jest istota. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....