TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Rząd: Pomoc dla regionalnych lotnisk czeka na decyzję Unii
InfoAir.pl - Opublikowano: 14.09.2020 08:30:55
Rząd: Pomoc dla regionalnych lotnisk czeka na decyzję Unii; fot. Airprot Szczecin

Pieniądze na wsparcie lotnisk są przygotowane, rozporządzenie jest gotowe, dzień po zakończeniu jego notyfikacji w KE, środki będą mogły być uruchomione - zapewnił w czwartek, 10 września, na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Horała w czwartek był pytany przez dziennikarzy o sprawę problemów z finansowaniem szczecińskiego lotniska w Goleniowie.

Szczeciński problem

Media informowały z końcem stycznia, że zarząd województwa zachodniopomorskiego wstrzymał finansowanie Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów do czasu wpłynięcia środków obiecanych przez rząd. Port wpadł w finansowe problemy przez koronawirusa.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz informował, że lotnisku grozi bankructwo.

Kilka dni temu media informowały, że samorząd województwa zachodniopomorskiego zdecydował się jednak przeznaczyć 1,5 mln zł na dokapitalizowanie lotniska w Goleniowie. Ta kwota ma być przekazana do końca września. Władze samorządowe oczekują teraz pomocy ze strony PPL.

Zdaniem rządu

"Co do samego lotniska Szczecin-Goleniów pan Geblewicz odnosi się do dotychczas przyjętego mechanizmu dotacji dla lotnisk, który faktycznie nie został uruchomiony, ponieważ znajduje się w procedurze notyfikacyjnej w KE. To jest już poza nami (ministerstwem - PAP), więc pan marszałek może swoje pretensje skierować do KE, że jeszcze nie wydała decyzji, że to nie jest niedozwolona pomoc publiczna" - powiedział Horała.

Chodzi o rozporządzenie ws. sposobu i trybu rozliczania i dokumentowania kosztów utrzymania minimalnej gotowości operacyjnej lotniska.

"Jak będzie decyzja (KE- PAP) - pieniądze są przygotowane, rozporządzenie jest gotowe - to możemy następnego dnia wypłacać pieniądze" - zapewnił wiceminister.

Przedstawiciel MI zaprzeczył informacjom, jakoby lotnisko pod Szczecinem nie otrzymało pomocy od rządu. Wskazał, że każda firma mogła skorzystać z mechanizmów obecnych w tarczach antykryzysowych i z tego co wie, z takiej pomocy port lotniczy skorzystał.

"Pan Geblewicz wie, że zawarta została umowa między sejmikiem zachodniopomorskim, Szczecinem i PPL zakłada, PPL zamierza dokapitalizować (lotnisko - PAP) niebagatelną kwotą 108 mln zł, co umożliwi inwestycje, ale tak duża inwestycja państwowego przedsiębiorstwa wymaga notyfikacji w KE" - podkreślił.

Dodał, że umowa zakładała, iż miasto Szczecin oraz województwo zachodniopomorskie przez czas notyfikacji będzie co miesiąc w zapewniać bieżące finansowanie lotniska "pewną kwotą". Wiceminister dodał, że ma nadzieję, iż słowa marszałka województwa zachodniopomorskiego są próbą wycofania się z umowy i zobowiązań. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
lotnisko
rząd
unia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....