TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Szef IATA o budowie CPK
PAP - Opublikowano: 17.10.2019 16:45:15
Szef IATA o budowie CPK

Z zadowoleniem przyjmujemy zobowiązanie polskiego rządu do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego; to doskonałe wieści dla branży lotniczej i pasażerów - powiedział dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Alexandre de Juniac.

W Warszawie trwa Global Airport and Passenger Symposium z udziałem przedstawicieli branży lotniczej, w tym m.in. linii lotniczych, czy zarządzających lotniskami.

"Z zadowoleniem przyjmujemy zobowiązanie polskiego rządu do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. To pierwsze od 10 lat w Europie lotnisko typu greenfield (inwestycje realizowane na niezabudowanym i bez infrastruktury terenie - PAP). To doskonałe wieści dla branży lotniczej i pasażerów. Liczymy, że ten projekt zakończy się sukcesem, z korzyścią dla pasażerów" - powiedział na konferencji prasowej de Juniac.

Szef IATA podkreślił, że rządy powinny wspierać rozwój lotnictwa, ponieważ branża ta jest katalizatorem tworzenia miejsc pracy i wzrostu PKB. Jak mówił, rządy w tym celu powinny m.in. przygotowywać odpowiednią legislację. A na lotniskach powinny być wdrążane nowoczesne technologie.

"Rozwiązania technologiczne powinny koncentrować się na tym, czego chce pasażer. A pasażer chce m.in. łatwych przesiadek na lotniskach, krótkiego oczekiwania na bagaż, czy też możliwości śledzenia transferu bagażu w smartfonie" - powiedział. I dodał, że IATA, "z niecierpliwością oczekuje na współpracę z zainteresowanymi interesariuszami, jeśli chodzi o projekt CPK".

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski przekazał, że rząd polski podejmuje jeden z najważniejszych projektów, który będzie miał "ogromy" wpływ na Europę Środkowo-Wschodnią.

"IATA uczestniczy w tym procesie konsultacyjnym dotyczącym CPK od początku. LOT, który należy do IATA, jest pewien, że ten projekt będzie sukcesem" - powiedział na konferencji Milczarski. Jak dodał, chodzi m.in. o port, który ma być m.in. przyjazny dla środowiska.

Zgodził się z szefem IATA, że przy budowie tego portu, należy wykorzystać najnowocześniejsze technologie. "Chcemy zbudować lotnisko przyszłości, na którym LOT zbuduje swój hub" - powiedział Milczarski.

IATA zrzesza 290 linii lotniczych, w tym PLL LOT. Zapewnia ponad 82 proc. światowego ruchu lotniczego.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą a Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo ok. 100 mln. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CPK
IATA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....