TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Turystyczny chaos na Wyspach. Dla kogo kwarantanna, a dla kogo nie
InfoAir.pl - Opublikowano: 06.09.2020 15:00:34
Turystyczny chaos na Wyspach. Dla kogo kwarantanna, a dla kogo nie; fot. Luton Airport

Władze poszczególnych części Zjednoczonego Królestwa nie porozumiały się 3 września, co do tego, które kraje powinny zostać zdjęte z listy tych, skąd można przyjeżdżać bez konieczności kwarantanny, czym zdezorientowały przebywających za granicą Brytyjczyków.

Cotygodniowe decyzje brytyjskiego rządu dotyczące przywrócenia kwarantanny w przypadku przyjazdu z poszczególnych krajów odnoszą się tylko do Anglii, natomiast o tym, czy mają ją odbyć przyjeżdżający do Szkocji, Walii i Irlandii Północnej decydują tamtejsze rządy. Wprawdzie w kilka razy zdarzało się, że szkocki rząd uprzedzał pozostałe i jako pierwszy zdejmował jakieś państwo z listy bezpiecznych, ale pozostałe zwykle szły jego śladem i do tej pory lista była spójna.

Kompletny chaos

Tymczasem w tym tygodniu zapanował w tym względzie kompletny chaos. We wtorek wieczorem Szkocja poinformowała, że od czwartku rano przywrócona zostaje kwarantanna dla przyjeżdżających z Grecji. Zgodnie z dotychczasowym modelem działania spodziewano się, że od soboty rano kwarantanną zostaną objęci wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Grecji - a także z Portugalii, gdzie wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem przekroczył 20 na 100 tys. mieszkańców, co do tej pory było dla brytyjskiego rządu punktem granicznym.

W czwartek po południu brytyjski minister transportu Grant Shapps zapowiedział, że na razie nie będzie zmian w liście bezpiecznych krajów.

Wkrótce potem rząd walijski ogłosił, że od godz. 4 rano w piątek przywrócona zostaje kwarantanna dla przyjazdów z Portugalii, ale z wyłączeniem Madery i Azorów, z Gibraltaru, Polinezji Francuskiej i sześciu greckich wysp (Krety, Zakynthos, Lesbos, Mykonos, Paros i Andiparos).

Z kolei rząd szkocki, wprowadził ją dla przyjeżdżających z całej Portugalii i Polinezji Francuskiej, ale w obu przypadkach zacznie ona obowiązywać 24 godziny później, czyli o 4 rano w sobotę. Żadnych zmian na liście nie wprowadził natomiast rząd północnoirlandzki.

Brak porozumienia pomiędzy poszczególnymi częściami Zjednoczonego Królestwa w sprawie kwarantanny został mocno skrytykowany przez branżę turystyczną, a także przez Brytyjczyków przebywających obecnie w krajach, których dotyczą te decyzje. Jak wskazują, prowadzi to do jeszcze większego chaosu niż miał miejsce w poprzednich tygodniach, gdy głównym przedmiotem krytyki było to, że decyzja o kwarantannie wchodziła w życie zaledwie ok. 30 godzin po jej ogłoszeniu. To z kolei powodowało drastyczny wzrost cen biletów lotniczych i kolejowych, gdyż wiele osób próbowało wrócić jeszcze przed jej wejściem w życie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
W. Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....