TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Twardy brexit wpłynie na polskie lotniska?
InfoAir.pl - Opublikowano: 22.01.2019 11:30:49
Twardy brexit wpłynie na polskie lotniska?

Londyn był jednym z 5 najczęściej wybieranych kierunków przez podróżujących z polskich lotnisk w 2018 r. Brak umowy pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską dt. lotnictwa może to zmienić. Czasu jest coraz mniej.

Bez konkretnej umowy w sprawie transportu lotniczego, loty do i z Wielkiej Brytanii wykonywane przez wybrane linie lotnicze mogą zostać wstrzymane w nocy z 29 na 30 marca br. Każdy przewoźnik będzie zmuszony samodzielnie negocjować zarówno z rządem brytyjskim jak i Unią Europejską, by potwierdzić możliwość świadczenia usług.

-"Loty będą odbywały się w oparciu o wymagane licencje – podkreśla radca prawny AirHelp, Magdalena Bursa-Łapińska i dodaje – Brexit wpłynie bezpośrednio na ruch lotniczy pomiędzy Wielką Brytanią a 44 krajami, w których prawo regulowane jest przez UE. Dotyczy to też innych krajów, takich jak USA i Kanada. W przypadku twardego Brexitu Brytyjczycy musieliby wynegocjować nowe umowy, a to oczywiście zajmie trochę czasu."

Uniknąć chaosu

Kroki podejmowane na ostatnią chwilę przez linie lotnicze oraz decydentów są jedynie kroplą w morzu potrzeb, jeśli chodzi o kwestie uniknięcia chaosu i zakłóceń, których po Brexicie mogą doświadczyć miliony podróżujących. Rzeczywistość jest taka, że przewoźnicy już sprzedali bilety na loty między Wielką Brytanią, Europą i resztą świata, które mogą w ogóle nie wystartować.

Obecnie Wielka Brytania musi zadecydować o przyjęciu, zmianie lub odrzuceniu setek ustaw i przepisów obowiązujących w całej Unii Europejskiej. Pozostaje niejasne, czy pasażerowie linii lotniczych nadal będą mieć takie same prawa jak dotychczas, w sytuacji, gdy doświadczą zakłóceń podczas lotów. Dziś reguluje to rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej – WE 261/2004.

Wpływ na Polskę

Jak wynika z danych - w ubiegłym roku Londyn był jednym z 5 najczęściej wybieranych kierunków przez podróżujących z polskich lotnisk. Londyn Stansted oraz Londyn Luton znalazły się odpowiednio na 4 i 5 miejscu zestawienia. Od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. z Polski w kierunku Londynu wyleciało ponad 13 500 lotów i ponad 1 500 000 pasażerów. A co istotne w perspektywie Brexitu to z roku na rok zainteresowanie podróżami do Londynu jest coraz większe. Od 2014 do 2018 roku liczba lotów w kierunku tych dwóch lotnisk wzrosła o prawie 25%.

Obecnie wszyscy żyjemy w dużej niepewności co do Brexitu, a pasażerowie linii lotniczych są jedną z najbardziej zagrożonych grup, bowiem ich sytuacja jest uzależniona od efektów debaty politycznej. Dlatego też apelujemy do wszystkich linii lotniczych o przygotowanie się na wszelkie ewentualności, tak by pasażerowie nie byli pozostawieni bez pomocy, a przede wszystkim by zapobiec sytuacji, gdy ich prawa przestaną być chronione w obliczu politycznych zmian.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
lotnisko
pasażer
W. Brytania
AirHelp

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....