TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ukraina chce negocjować odszkodowania z Iranem
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 18.02.2020 17:30:19
Ukraina chce negocjować odszkodowania z Iranem; fot. UIA

Ukraina będzie negocjować wypłatę odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy ukraińskiego samolotu pod Teheranem w imieniu pięciu krajów, których obywatele byli wśród zabitych – ogłosił 17 lutego szef MSZ w Kijowie Wadym Prystajko.

Minister dodał, że planowana jest wypłata odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową i irański rząd. Powiedział, że prowadzone są też rozmowy w sprawie wypłaty odszkodowania liniom lotniczym za zestrzeloną maszynę – pisze agencja Ukrinform.

Prystajko mówił o tym podczas otwarcia miejsca pamięci ofiar katastrofy na terenie kijowskiego lotniska Boryspol.

Prezydent Ukrainy Wołodymy¬r Zełenski przekazał wcześniej, że Iran zaproponował rodzinom ukraińskich ofiar katastrofy wypłatę odszkodowania w wysokości 80 tys. dolarów dla każdej z rodzin ofiar, jednak strona ukraińska uznała tę sumę za niewystarczającą i będzie domagać się jej zwiększenia.

Prystajko zaznaczył też, że Ukraina domaga się, by strona irańska ujawniła wszystkie okoliczności katastrofy i nie zgodzi się na uznanie za winnego tragedii "jakiegoś wojskowego, który zestrzelił samolot". "Chcemy znać całą prawdę o tym, co wydarzyło się z naszym rejsem, co doprowadziło do śmierci naszych ludzi" - wskazał.

Czarne skrzynki

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow, który kończy w poniedziałek wizytę w Teheranie, powiedział z kolei, że czarne skrzynki zestrzelonej maszyny są uszkodzone, w związku z czym informacje przez nie zapisane wymagają szybkiego odczytania.

Zapewnił też, że na Ukrainie są wszelkie techniczne i naukowe warunki, by je odczytać.

Biuro prasowe RBNiO poinformowało też, że podczas spotkania w Iranie Daniłowa z sekretarzem Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu Alim Szamchanim strony zgodziły się co do konieczności uniknięcia upolitycznienia dochodzenia w sprawie katastrofy. Wskazano też na konieczność intensyfikacji współpracy na poziomie ekspertów.

8 stycznia

Boeing 737-800 linii Ukraine International Airlines, wykonujący lot z Teheranu do Kijowa, został 8 stycznia zestrzelony przez irańską obronę przeciwlotniczą w okolicach irańskiej stolicy. Zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (dwoje pasażerów i dziewięcioro członków załogi), a także obywatele Szwecji, Afganistanu i Wielkiej Brytanii.

Władze Iranu przyznały 11 stycznia, że jego siły zbrojne zestrzeliły ukraiński samolot pasażerski w rezultacie błędu ludzkiego. Wcześniej Teheran zaprzeczał, jakoby ponosił odpowiedzialność za tragedię. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Ukraina
Iran

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....