TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

ULC doradza jak spakować bagaż
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 27.06.2019 15:51:51
ULC doradza jak spakować bagaż (foto: ULC)

Aerozole, baterie litowe, akumulatory, zapalniczki czy fajerwerki mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa lotu i być powodem opóźnienia samolotów, jeżeli pasażer niewłaściwie je spakowane w bagażu - powiedział w czwartek prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson.

Dodał, że w ubiegłym roku wykryto 437 incydentów związanych z niewłaściwym spakowaniem bagażu.

"Mamy szczyt przewozowy i to, jak spakujemy bagaż, często wpływa na to, ile będziemy czekać na kontrolę bezpieczeństwa, jak sprawnie będzie ona przebiegała. A to się może przełożyć na potencjalne opóźnienia samolotów" - powiedział Samson podczas inauguracji ogólnopolskiej kampanii społecznej "Nie pakuj się w kłopoty".

Zaznaczył, że "niewiele osób ma świadomość, że niektóre przedmioty codziennego użytku, takie jak np. aerozole, baterie litowe, akumulatory, latarki, zapalniczki, termometry rtęciowe czy fajerwerki, niewłaściwie spakowane mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu".

Jak mówił, celem kampanii jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego pakowania bagażu przed podróżą samolotem.

"Nie wszystkie przedmioty mogą być umieszczone w bagażu podręcznym. Część jest zabroniona w bagażu rejestrowanym, a niektórych nie przewieziemy wcale. Chcąc zabrać w podróż lotniczą, np. aparat fotograficzny, drona, tablet czy powerbank musimy stosować się do określonych zasad. Niewłaściwe spakowanie tych urządzeń może doprowadzić do ich samozapłonu, a w konsekwencji do pożaru na pokładzie samolotu" – powiedział Samson.

Jak dodał, w ostatnim czasie na polskich lotniskach ULC zanotował więcej incydentów związanych z niewłaściwym przewozem materiałów niebezpiecznych oraz przedmiotów zabronionych, np. amunicji, gazów pieprzowych, paliwa do napełniania zapalniczek czy naboi z dwutlenkiem węgla.

"Tylko w ostatnich latach liczba incydentów wzrosła trzykrotnie – z 154 w 2016 roku do 437 w 2018 roku" - przekazał. Dodał, że kontrole bezpieczeństwa pokazują, iż świadomość zagrożeń związanych z przewozem tego rodzaju przedmiotów jest niska.

Jak podano, jednym z bardziej niebezpiecznych przypadków było samoczynne uruchomienie piły łańcuchowej zasilanej akumulatorem, którą pasażer przewoził w bagażu rejestrowanym. Piła uszkodziła walizkę i opakowanie chroniące, a incydent został zauważony w porcie docelowym.

ULC kampanię "Nie pakuj się w kłopoty" adresuje do osób podróżujących okazjonalnie np. wakacyjnie, nie częściej niż raz w roku, biur podróży czy też operatorów kontroli bezpieczeństwa.

W ramach akcji informacyjnej przygotowano spot edukacyjny, plakaty oraz grafiki, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych, na terenie lotnisk, w środkach komunikacji miejskiej w Warszawie oraz kolejach regionalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ULC

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....