TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

ULC: Konferencja GIS
ULC - Opublikowano: 22.02.2008 17:10:06
ULC: Konferencja GIS

Przedstawiciele Urzędu lotnictwa Cywilnego uczestniczyli w Konferencji GIS - nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon 2008.

Konferencja skierowana była do osób z działów i branż wykorzystujących osiągnięcia techniki związane z nawigacją satelitarną oraz wykorzystujących Systemy Informacji Geograficznej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele instytucji związanych z lotnictwem, wojskiem oraz pracownicy straży granicznej i służb szybkiego reagowania m.in. policji, ratownictwa.

Zakres tematyczny Konferencji obejmował: systemy nawigacji satelitarnej GPS, rozwiązania, sprzętowe, urządzenia nawigacyjne, systemy lokalizacyjne, radiolokację, WebGIS i Web-mapping, mobilny GIS oraz nawigację w lotnictwie. Mowa była również o przyszłości nawigacji satelitarnej.

Urząd Lotnictwa Cywilnego reprezentował dr inż. Andrzej Gieroczynski, wicedyrektor Departamentu Żeglugi Powietrznej, który wygłosił wykład pt. 'Techniki satelitarne wspomagające służby poszukiwania i ratownictwa. Międzynarodowy Program Cospas-Sarsat'. Omówił on m.in. ogólną charakterystykę Systemu Cospas-Sarsat, obecnie stosowane techniki wykrywania i lokalizowania obiektów generujących sygnały niebezpieczeństwa oraz obieg informacji, sposoby identyfikowania obiektów generujących sygnały niebezpieczeństwa i bazy danych o radiobikonach.

***

COSPAS-SARSAT jest systemem satelitarnym wspomagającym operacje poszukiwania i ratownictwa. System ten wykorzystywany jest w operacjach mających na celu ratowanie życia ludzkiego zagrożonego w wyniku katastrofy czy awarii jednostki pływającej lub statku powietrznego.

Zasada funkcjonowania systemu opiera się na wykrywaniu, lokalizacji i identyfikacji miejsca, w którym przebywa osoba oczekująca na pomoc, a następnie przesłaniu tej informacji do naziemnych organów poszukiwania i ratownictwa, które na tej podstawie wypracowują i podejmują stosowne decyzje.

System Cospas-Sarsat został wdrożony na podstawie Memorandum z 5 października 1984 roku podpisanego przez: Stany Zjednoczone Ameryki, Kanadę, Republikę Francuską i jeszcze wtedy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

1 lipca 1988 te same państwa podpisały Międzynarodową Umowę Programową Cospas-Sarsat (International COSPAS-SARSAT Programme Agreement –IC-SPA) aby zacieśnić międzynarodową współpracę w ratowaniu życia ludzkiego. W 1992 r. Rząd Federacji Rosyjskiej przyjął zobowiązania dawnego Związku Radzieckiego.

Państwo nie będące stroną umowy może uczestniczyć w Międzynarodowym Programie Satelitarnym COSPAS-SARSAT i w zarządzaniu Systemem w charakterze państwa stowarzyszonego jako: dostawcy, operatorzy segmentu naziemnego (Cospas-Sarsat Ground Segment Providers C-SGSP);państwo użytkownik (User States US) Program jest otwarty dla innych państw i zapewnia: ciągłość funkcjonowania systemu satelitarnego i jego dostępność dla wszystkich państw bez jakiejkolwiek dyskryminacji;wolne od opłat korzystanie z Systemu Cospas-Sarsat przez końcowego użytkownika (jednostka pływająca lub statek powietrzny, na którym zaistnieje zagrożenie życia ludzkiego);bezpłatne przesyłanie danych o zagrożeniu przez segment orbitalny Systemu (Search &Rescue Satelites Sarsat &Cospas) i odbiór przez segment naziemny Systemu (Ground Receiving Station &Mission Control Center) oraz przekazanie tych danych do ośrodka koordynacji poszukiwania i ratownictwa ( Rescue Coordination Center) zainteresowanego państwa. Przystąpienie do Programu następuje to poprzez wystosowanie Noty o przystąpieniu do Międzynarodowego Programu COSPAS-SARSAT w charakterze państwa użytkownika przez uprawniony do tego organ danego państwa i złożenie jej u depozytariusza. Depozytariuszami IC-SPA i Noty są: Sekretarz Generalny Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization ICAO) lub Sekretarz Generalny Międzynarodowej Organizacji Morskiej (International Maritime Organization IMO).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ULC
GIS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....