TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

ULC: Nowe Centra Egzaminacyjne
ULC - Opublikowano: 30.01.2008 17:00:25
ULC: Nowe Centra Egzaminacyjne

Lotnicza Komisja Egzaminacyjna rozpoczyna egzaminowanie z języka angielskiego według wymogów ICAO. Zarządzenie Prezesa ULC - Procedura obiegu dokumentów przy wydawaniu lub odmowie wydania licencji z uprawnieniem do prowadzenia korespondencji radiotelefonicznej w języku angielskim, wpisania lub odmowie wpisania uprawnienia do prowadzenia korespondencji radiotelefonicznej w języku angielskim albo potwierdzenia lub odmowy potwierdzenia biegłości języka angielskiego na poziomie wymaganym przez załącznik 1 ICAO

W celu ustalenia terminu egzaminacyjnego każdy zainteresowany powinien zgłosić się do wybranego przez siebie Centrum Egzaminacyjnego.

W Polsce uruchomiono 6 Centrów Egzaminacyjnych:

Urząd Lotnictwa Cywilnego - Warszawa;

Polskie Linie Lotnicze 'LOT' - Warszawa;

EuroLOT S.A. - Warszawa;

Centralwings (lokalizacja egzaminu w trakcie ustaleń);

Ośrodek Szkolenia Lotniczego 'Adriana' - Kijewo Królewskie;

Ośrodek Szkolenia Lotniczego 'EXIN' - Świdnik.

Egzamin składa się z części 'listening' (z wykorzystaniem testu komputerowego) oraz części 'speaking' (rozmowa z egzaminatorem). Obie części egzaminu mogą odbyć się w tym samym dniu jak również w dwóch różnych, po uprzednim ustaleniu z egzaminatorem.

Po egzaminie kandydat otrzyma pocztą elektroniczną (w przypadku gdy poda e-mail) certyfikat potwierdzający poziom znajomości języka angielskiego wg wymagań ICAO.

W celu złożenia wniosku o wpisanie do licencji potwierdzenia znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie należy zgłosić się z certyfikatem oraz oryginałem licencji do Punktu Obsługi Klienta w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

 Skąd wziąć wniosek?

Jednym ze sposobów jest wydrukowanie go ze strony internetowej ULC. W tym celu należy na stronie otworzyć zakładkę EGZAMINOWANIE. Ze zbioru opublikowanych tam dokumentów należy wybrać: Wniosek do Prezesa ULC o potwierdzenie biegłości języka angielskiego wg wymagań ICAO.

 Jak wypełniać wniosek?

Należy wypełnić wszystkie wymagane dane wniosku. W rubrykach, które Państwa nie dotyczą, należy postawić kreski. Uprzejmie prosimy o czytelnie wypełnianie. Jeżeli nie mogą Państwo wypełnić wniosku używając komputera, prosimy o pisanie drukowanymi literami.

Praktyczna rada:

Istotne jest podanie aktualnych danych do kontaktu (adresu, telefonu, e-maila). Jeżeli zmiana danych adresowych nastąpi po złożeniu wniosku należy bezzwłocznie poinformować o tym Departament Personelu Lotniczego i Lotniczą Komisje Egzaminacyjną. Informację najlepiej przesłać e-mailem na adres: lke@ulc.gov.pl lub pocztą. Brak informacji teleaderesowych może spowodować opóźnienie w przekazaniu informacji o sposobie rozpatrzenia wniosku lub o terminie egzaminów, na które zostali Państwo zakwalifikowani.

 Informacje o posiadanych licencjach i świadectwach kwalifikacji

Do wniosku (o którym mowa w pkt. 1) należy wpisać wszystkie posiadane licencje i świadectwa kwalifikacji. Jeżeli wspomnianych dokumentów jest więcej i przekraczają formularz wniosku należy wpisać je na dodatkowej kartce. Uprzejmie przypominamy, że wymagane jest używanie właściwej terminologii, stosowanej w przepisach lotniczych.

 Data i podpis

Wnioski nie podpisane nie zostaną rozpatrzone. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Państwa zgoda jest niezbędna do sprawnego przekazywania wniosku między komórkami ULC.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ULC
Centra Egzaminacyjne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....