TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Unia zabiera głos ws. pustego fotela w samolotach
InfoAir.pl - Opublikowano: 13.05.2020 13:30:26
Unia zabiera głos ws. pustego fotela w samolotach; fot. twitter.com/ethanjweiss

Komisja Europejska nie zarekomendowała liniom lotniczym zachowywania pustych foteli w samolocie w celu zapewnienia dystansu pomiędzy pasażerami.

Przewoźnicy będą musieli natomiast wprowadzić inne procedury ochronne, w tym nakaz noszenia masek czy zakaz serwowania posiłków.

Unijny pakiet

Komisja Europejska przedstawiła w środę, 13 maja, pakiet wytycznych dotyczących otwarcia granic wewnętrznych Unii i wznowienia ruchu pasażerskiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, z unijnych dokumentów wynika, że przewoźnicy lotniczy nie zostaną zobowiązani do utrzymywania pustego, środkowego fotela, co miało zapewnić utrzymywanie odpowiedniego dystansu pomiędzy podróżnymi. Pomysłowi temu byli przeciwni przewoźnicy, argumentując, że byłoby to nieopłacalne.

"Prowadziliśmy dyskusje pomiędzy różnymi sektorami i uznaliśmy, że nie będziemy zalecać utrzymywania pustego miejsca, ani zachowywania dystansu społecznego pomiędzy podróżnymi, bo w samolotach byłoby to trudne. Zalecamy natomiast przestrzeganie innych procedur ochronnych" - powiedziała w środę w Brukseli komisarz UE ds. transportu Adina Valean.

Jakie wytyczne?

Zgodnie z wytycznymi, żeby zminimalizować konieczność kontaktu w trakcie podróży, pasażerowie będą zachęcani do rezerwacji i zakupu biletów oraz dokonywania odprawy wyłącznie online. Odpowiednia odległość pomiędzy pasażerami a personelem będzie musiała zostać zachowana w trakcie kontroli bezpieczeństwa oraz podczas odprawiania bagażu. W trakcie całej podróży samolotem, podróżni oraz personel powinni nosić maski ochronne - nie muszą to być specjalistyczne maski medyczne, wystarczą maski jedno- lub wielorazowe bądź chustki zasłaniające usta i nos.

Przewoźnicy powinni wyposażyć swoją załogę w odpowiednie środki ochronne, w tym maski lub płyny do dezynfekcji. Komisja zaleciła również przewoźnikom rezygnację z serwowania lub sprzedaży posiłków, napojów oraz produktów w ramach oferty bezcłowej w trakcie lotu, po to żeby jeszcze bardziej zminimalizować kontakty międzyludzkie. Linie powinny również zapewnić odpowiednią wentylację maszyn, w tym zainstalować odpowiednie filtry powietrzne i stosować systemy wentylacji horyzontalnej. Przewoźnicy powinni również opracować strategie postępowania w sytuacji, gdyby okazało się, że jeden z pasażerów jest chory lub wykazuje symptomy zakażenia koronawirusem.

Komisja Europejska przedstawiła również w środę wytyczne dotyczące innych środków transportu niż lotnicze. I tak np. pasażerowie powinni liczyć się z tym, że mniej osób będzie wpuszczanych do autobusów, pociągów czy na promy, tak żeby zachować możliwość utrzymania dystansu społecznego. Pasażerowie powinni spodziewać się również tego, że będą musieli podczas podróży siedzieć osobno. Drzwi pojazdów powinny otwierać się automatycznie, a kierowca przystawać na każdym przystanku, tak żeby podróżny nie musiał dotykać guzików otwierających drzwi ani klamek pojazdów.

Pasażerowie oraz pracownicy powinni nosić maski ochronne. Przewoźnicy mogą również zainstalować bariery ochronne np. oddzielające kierowcę pojazdu od pasażerów. Podróżni mogą też zostać poproszeni o korzystanie z jednych, np. wyłącznie tylnych drzwi, podczas wchodzenia do pojazdu. Wszystkie środki transportu powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane.

"Musimy zdawać sobie sprawę, że podróżowanie będzie się wiązało z ryzykiem. Jedyne co możemy zrobić, to spróbować to ryzyko zminimalizować" - powiedziała wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
unia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....