TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Urząd Lotnictwa Cywilnego udostępnia infolinię pasażerom odwołanych lotów przez Ryanaira
PAP - Opublikowano: 29.09.2017 12:29:18
Urząd Lotnictwa Cywilnego udostępnia infolinię pasażerom odwołanych lotów przez Ryanaira

Pasażerowie odwołanych lotów przez irlandzkiego przewoźnika Ryanair mogą zapytać o przysługujące im prawa pod specjalnym numerem infolinii, który uruchomił dla nich Urząd Lotnictwa Cywilnego - poinformował w piątek ULC.

- "Wszyscy pasażerowie lotów odwołanych przez linię lotniczą Ryanair, mogą zapytać o przysługujące im prawa pod dodatkowym numerem telefonu na infolinii ULC: 22 520 72 00. Wybierając na infolinii cyfrę 0 można połączyć się z naszymi ekspertami, którzy poinformują o obowiązkach przewoźnika w przypadku odwołanego lotu oraz o prawach przysługujących pasażerom" - poinformował w komunikacie ULC.

W trakcie takiej rozmowy, pasażer krok po kroku uzyska informację na temat procedury reklamacyjnej.

- "Odpowiemy na wszelkie pytania związane z prawami pasażera w przypadkach odwołania, opóźnienia lotu lub odmowy przyjęcia na pokład. Te bowiem sytuacje są uregulowane przepisami unijnymi, których przestrzeganiem zajmuje się Urząd Lotnictwa Cywilnego"- napisano.

Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach 8.15 - 16.15.

Pytania można również wysyłać elektronicznie na adres: odwolanie-ryanair@ulc.gov.pl.

Zgodnie z prawem unijnym, w przypadku gdy samolot został odwołany, pasażer ma prawo do zwrotu w terminie siedmiu dni pełnego kosztu biletu lub do zmiany planu podróży. Dodała, że każdy pasażer może zgłosić skargę do ULC, jeśli uzna, że linia lotnicza nie wywiązała się ze swoich obowiązków wobec niego. ULC wyjaśnia, że jeżeli podróżny nie został na czas, czyli na 14 dni przed wylotem, poinformowany o odwołaniu lotu lub został powiadomiony w okresie krótszym i przewoźnik nie zaproponował mu przelotu alternatywnego w okresie wskazanym przez przepisy, to przysługuje mu odszkodowanie w wysokości od 125 do 600 euro. Odszkodowanie nie przysługuje, jeżeli lot został odwołany z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. złych warunków atmosferycznych, strajku na lotnisku lub niestabilnej sytuacji politycznej.

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair poinformowały w środę o odwołaniu 18 tys. lotów zaplanowanych w ramach jesienno-zimowego rozkładu oraz o tymczasowym zawieszeniu 34 tras, wśród których znajdą się również połączenia do polskich portów lotniczych, co wpłynie na plany ponad 400 tys. pasażerów. To kolejna fala odwołań u przewoźnika. Biuro prasowe Ryanair przekazało PAP, że zawieszone zostaną połączenia między Szczecinem a Edynburgiem, Hamburgiem a Katowicami, Newcastle a Gdańskiem, Modlinem a Salonikami, Trapani a Krakowem, Wrocławiem a Warszawą, a także Gdańskiem a Warszawą.

Jak podkreślono, wszyscy pasażerowie, którym odwołano loty otrzymają ofertę alternatywnej podróży lub pełnego zwrotu kosztów, a także vouchery o wartości 40 euro (w jedną stronę) lub 80 euro (w dwie strony) powyżej średniej ceny lotu z liniami. Ryanair zaznaczył, że klienci otrzymali w środę maila informującego o zmianach, dając im od pięciu tygodni do pięciu miesięcy na zaplanowanie alternatywnej podróży. Jednocześnie dodano, że zakłócenia w ruchu dotyczą ledwie 1 proc. wszystkich lotów wykonywanych przez firmę Ryanair, która przewozi 129 mln pasażerów rocznie.

Zapowiedziano także, że w weekend rozpocznie się promocja na loty odbywające się w październiku, listopadzie i grudniu.

Ryanair jednocześnie zaprzeczył, jakoby zmiany w rozkładzie były spowodowane rosnącą liczbą pilotów odchodzących do konkurencji.

W ubiegłym tygodniu władze linii poinformowały o anulowaniu ok. 2 tys. rejsów między 18 września a 1 listopada br., przyznając, że spółka liczy się z koniecznością wypłaty odszkodowań o łącznej wartości ok. 25 mln euro. Jak tłumaczono, decyzja ta związana była z błędami popełnionymi przy planowaniu urlopów pilotów.

Także w ubiegłym tygodniu prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego w piśmie do Ryanaira wyraził "duże zaniepokojenie" w związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
odwołania lotów
Ryanair
ULC
Urząd Lotnictwa Cywilnego
infolinia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....