TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

W lipcu specjalne środki bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina
PAP - Opublikowano: 29.06.2016 09:52:56
W lipcu specjalne środki bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina (foto: PAP)

W związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży w lipcu na warszawskim Lotnisku Chopina będą obowiązywały zaostrzone środki bezpieczeństwa, m.in. wzmożone kontrole pasażerów i ograniczenia w ruchu drogowym - zapowiadają władze portu oraz Straż Graniczna.

Komendant placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie płk Robert Kulus podkreśla, że w związku z przywróceniem - od 4 lipca do 2 sierpnia - kontroli na wewnętrznych granicach kraju zmieni się organizacja pracy lotniska.

W hali przylotów pojawiły się już dodatkowe stanowiska SG, gdzie będą prowadzone wyrywkowe kontrole. "Będziemy chcieli realizować te kontrole w sposób jak najmniej dokuczliwy dla pasażerów. Niemniej jednak, mając na uwadze bezpieczeństwo kraju, należy być przygotowanym na pewne utrudnienia" - powiedział Kulus.

Komendant zaapelował, aby podróżni nie pozostawili bagażów bez opieki. "Każdy taki pozostawiony bagaż, który musi zostać sprawdzony przez Straż Graniczną, oznacza ewakuację pasażerów i opóźnienia samolotów. Tutaj będziemy reagować szybko i bezwzględnie" - powiedział Kulus.

Jak podkreślił dyrektor lotniska Mariusz Szpikowski, lipiec jest jednym z miesięcy, w których lotnisko obsługuje największą liczbę pasażerów. "W 2015 obsłużyliśmy ponad 1,2 mln pasażerów. W tym roku spodziewamy się w lipcu nawet 1,3 mln pasażerów" - powiedział.

"W tej liczbie będzie około 15 tys. pielgrzymów, którzy będą przybywali do Polski na Świtowe Dni Młodzieży w zorganizowanych grupach. Oczywiście będzie jeszcze większa grupa pielgrzymów, którzy będą przybywali normalnie samolotami rejsowymi" - powiedział Szpikowski.

Jak poinformował, spodziewana liczba operacji lotniczych w lipcu wyniesie około 13 tys. "Dodatkowo spodziewamy się 40-50 samolotów specjalnych z delegacjami na szczyt NATO" - powiedział Szpikowski.

Na lotnisku będą wzmożone patrole Straży Granicznej i policji. Będą to zarówno funkcjonariusze umundurowani jak i nieumundurowani, którzy będą także patrolować drogi wokół lotniska.

Szpikowski poinformował, że zwiększone zostały granice administracyjne lotniska, które objęły swoim zasięgiem drogi dojazdowe do portu oraz okoliczne parkingi. "W związku z tym będą prowadzone wyrywkowe kontrole drogowe przez policję" - powiedział Szpikowski.

W związku ze szczytem NATO i ŚDM zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do lotniska. Jak poinformował Szpikowski, na tych drogach został zainstalowany dodatkowy system, który pozwoli na identyfikację pojazdów.

Szpikowski zapowiedział zmianę organizacji ruchu drogowego także na terenie portu lotniczego m.in. przed dolnym terminalem (przyloty) zostanie wprowadzony zakaz parkowania. Nie będzie można tam pozostawiać także rowerów lub motocykli.

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się 8-9 lipca. Spodziewanych jest 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO, Banku Światowego, ONZ i UE.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Według szacunków służb i organizatorów na ŚDM do Polski może przyjechać nawet 2 mln ludzi z całego świata.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Straż Graniczna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....