TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wakacyjne problemy z punktualnością LOT-u
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 28.08.2018 09:30:25
Wakacyjne problemy z punktualnością LOT-u

Rzeczywiście mieliśmy w czerwcu istotne kłopoty. W lipcu były one trochę mniejsze, ale sytuacja wciąż była daleka od optymalnej:" - poinformował prezes PLL LOT, Rafał Milczarski. Natomiast aktualnie widać istotną poprawę.

-"Rzeczywiście mieliśmy w czerwcu istotne kłopoty. W lipcu były one trochę mniejsze, ale sytuacja wciąż była daleka od optymalnej. W sierpniu widać istotną poprawę. Nasza dotychczasowa punktualność w sierpniu przekracza 63 proc., co oznacza poprawę o 2 pkt proc. względem lipca. Zakładam, że wynik na koniec sierpnia będzie jeszcze wyższy, ponieważ sytuację operacyjną LOT-u w ciągu ostatnich dni wzmocniło m.in. włączenie do floty ostatniego z sześciu zamówionych samolotów Embraer 195" - powiedział Milczarski. Zapewnił, że "sytuacja będzie się normować".

PLL LOT odwołały w czerwcu 150 rejsów na ponad 9,5 tys. zaplanowanych. Z kolei w czerwcu o czasie wykonano ok. 60 proc. lotów. W lipcu zaś nie odbyło się 190 na 10,4 tys. zaplanowanych rejsów. To daje wskaźnik punktualności na poziomie nieznacznie ponad 98 proc.

Prezes tłumaczy, że wskaźnik odwołanych rejsów pozostał w sierpniu na poziome 98 proc., (dane z 1-20 sierpnia) podobnie jak w lipcu, co oznacza, że spółka odwołała średnio dwa rejsy na sto zaplanowanych.

Francuscy kontrolerzy

"Jeśli spojrzymy na dane ogólnoeuropejskie, to wynik nie odbiega od średniej, co wynika z tego, że wśród przyczyn są takie, które dotykają wszystkich przewoźników, np. utrudnienia w obszarze nadzoru ruchu lotniczego" - powiedział prezes.

Jak mówi Milczarski, jest kilka powodów, które wpływają na opóźniony lub odwołany lot.

"W momencie, kiedy związkowi kontrolerzy ruchu lotniczego we Francji urządzają strajk w kolejnych tygodniach, to w oczywisty sposób dochodzi do przeładowania przestrzeni powietrznej innych krajów. Brak slotów wpływa na naszą punktualność" - tłumaczy.

W wakacje strajki francuskich kontrolerów spowodował liczne opóźnienia i anulowanie połączeń części linii lotniczych.

"Inny powód, który dotyka nas, ale też wiele linii lotniczych na świecie to sytuacja z silnikami Rolls-Royce'a. Jeden z naszych samolotów Boeing 787-8 Dreamliner jest już od kilku tygodni wyłączony z eksploatacji z powodu konieczności wymiany silnika przez jego producenta" - powiedział szef LOT-u.

Przypomnijmy, że w przypadku odwołanego lotu, linia oferuje inne rejsy (na pokładach własnych samolotów lub innych przewoźników), zapewnia hotel, czy też może zwrócić równowartość zakupionego biletu. Kwota odszkodowania dla pasażera odwołanego lotu jest regulowana w zależności od przepisów obowiązujących w danych kraju. Regulacje unijne mówią o tym, że w zależności od długości rejsu wynosi od 250 do 600 euro.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
kontroler
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....