TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wirusowe cięcia w lotnictwie. Airbus zwolni 10 proc. załogi
InfoAir.pl - Opublikowano: 01.07.2020 11:30:41
Wirusowe cięcia w lotnictwie. Airbus zwolni 10 proc. załogi

W związku ze spadkiem obrotów o blisko 40 proc. z powodu rynkowych konsekwencji pandemii Covid-19 Airbus planuje zwolnienie około 15 tys. pracowników, czyli ponad 10 proc. załogi, do połowy przyszłego roku ¬- ogłosił europejski koncern lotniczy we wtorek, 30 czerwca.

W ramach ogłoszonego we wtorek planu cięć zlikwidowanych ma zostać około 5 tys. miejsc pracy we francuskich zakładach koncernu, 5,1 tys. w Niemczech, 1,7 tys. w Wlk. Brytanii, 900 w Hiszpanii oraz około 1,3 tys. w oddziałach firmy w pozostałych krajach świata - poinformowano w oświadczeniu.

Wirusowe cięcia

Rozmowy ze związkami zawodowymi na temat restrukturyzacji grupy już się rozpoczęły i powinny się zakończyć przed jesienią br., gdy planowane oszczędności mają zacząć wchodzić w życie. Airbus zapowiada, że będzie starał się zmniejszyć uciążliwość planu oszczędnościowego dla pracowników poprzez "stosowanie dostępnych osłon socjalnych takich jak program dobrowolnych odejść, wcześniejsze emerytury oraz długoterminowe umowy na niepełny etat".

Jako przyczynę cięć podano spowodowany pandemią choroby Covid-19 "bezprecedensowy kryzys branży", który skutkował spadkiem obrotów firmy o blisko 40 proc. w ostatnich miesiącach oraz niepewne perspektywy czasowe powrotu transportu lotniczego do poziomów sprzed epidemii. Jak wynika z wtorkowego komunikatu Airbus obawia się, że "najpoważniejszy kryzys, jakiego kiedykolwiek doświadczyła branża lotnicza" może potrwać co najmniej do 2023 roku, a może nawet dwa lata dłużej.

Grupa Airbus powstała w 2000 roku w wyniku fuzji francuskiej firmy Aérospatiale-Matra z niemiecką Dasą i hiszpańską Casą. Obroty grupy w 2019 roku wyniosły 70,5 mld euro. Przeważającą część dochodów firmy stanowi produkcja i sprzedaż samolotów pasażerskich oraz transportowych – 77 proc. obrotów (54,8 mld euro). Dział Airbus Defense and Space (technologie militarne i kosmiczne) odpowiada za 15 proc. obrotów firmy (10,9 mld euro) zaś Airbus Helicopters za 8 proc. (6 mld euro).

Według stanu na 31 grudnia 2019 roku Airbus zatrudniał 135 tys. osób, z czego 49 tys. we Francji, 45,5 tys. w Niemczech, 12,5 tys. w Hiszpanii, 11 tys. w Wlk. Brytanii i 3 tys. w USA.

Zatrudniający 34 tys. osób dział Defense and Space już w lutym br. rozpoczął proces restrukturyzacji, w ramach którego przewidziano likwidację ponad 2,5 tys. miejsc pracy – 926 w Niemczech, 722 w Hiszpanii, 464 we Francji i 346 w Wlk. Brytanii.

Airbus jest również wyłącznym lub większościowym właścicielem licznych spółek, w tym francuskiej Stelia Aerospace (7,5 tys. zatrudnionych) i niemieckiej Premium Aerotec (9 tys.). W ramach tych firm również planowane są cięcia - niezależne od zaplanowanej już wcześniej likwidacji ok. 900 miejsc pracy w Premium Aerotec.

W 2019 roku Airbus odnotował 768 zamówień na samoloty pasażerskie i transportowe. Dostarczył zaś nabywcom 863 maszyny. Według stanu na koniec 2019 roku firma miała ważnych ponad 7,5 tys. zamówień do realizacji w następnych latach o wartości 471,5 mld dolarów, z czego ponad 6 tys. na model A320.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
fabryka
Airbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....