TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę
PAP - Opublikowano: 09.03.2017 20:37:33
Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę

Linia lotnicza Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę o kolejny samolot ? od piątku lotnisko w Pyrzowicach będzie obsługiwać sześć maszyn tej linii. Gdy w czerwcu kolejny samolot przybędzie także na lotnisku w Warszawie, łącznie w Polsce będą bazować 22 maszyny tego przewoźnika.

- "Powiększenie naszej katowickiej bazy o szósty samolot (180-miejscowy Airbus A320 ? PAP) odpowiada inwestycji wartej blisko 100 mln USD. Bezpośrednio w linii stworzyliśmy dzięki temu 36 miejsc pracy" ? poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowice Airport szef komunikacji linii Wizz Air Gabor Vasarhelyi.

Łącznie przewoźnik zatrudnia obecnie w Katowicach ponad 200 pracowników, a we wszystkich sześciu polskich bazach (oprócz Katowic to także Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Lublin) ponad 800. W Polsce samoloty tej linii obsługują też trasy ze Szczecina i Olsztyna.

W czerwcu, gdy będą uruchomione nowe połączenia m.in. z Warszawy oraz połączenie do Splitu z Katowic, przewoźnik będzie oferował z Polski 149 tras do 27 krajów.

W najbliższych dniach Wizz Air uruchomi cztery nowe połączenia z Katowice Airport: 10 marca na Maltę i do islandzkiego Rejkiawik, 11 marca do Katanii na Sycylii, a dzień później do portugalskiej Lizbony. W czwartek ogłoszono również nowe połączenie z lotniska w Pyrzowicach do chorwackiego Splitu, które zostanie uruchomione 18 czerwca.

Linia Wizz Air to główny przewoźnik operujący na lotnisku w Pyrzowicach ? w ubiegłym roku z i na podkatowickie lotnisko linia przewiozła ponad 1,6 mln pasażerów ? to prawie połowa całego ruchu w Katowice Airport. W tym roku na trasach z Katowic Wizz Air oferuje w sumie 2,1 mln miejsc (13 proc. więcej niż w roku 2016) na 37 trasach do 18 krajów.

Członek zarządu zarządzającego podkatowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Leszek Budka ocenił, że w 2017 r. port powinien odprawić rekordową liczbę ponad 3,6 mln pasażerów (wobec ponad 3,2 mln osób w ubiegłym roku), z czego ok. 1,8-1,9 mln podróżnych będą stanowić pasażerowie linii Wizz Air. Lotnisko spodziewa się w tym roku wzrostu liczby odprawianych podróżnych o ponad 10 proc. ? m.in. dzięki nowym połączeniom Wizz Aira.

Wizz Air jest największym niskokosztowym przewoźnikiem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku z jego usług skorzystało prawie 23 mln pasażerów, w tym ok. 7 mln na trasach z i do Polski ? w tym roku na polskich trasach będzie dostępnych w sumie ok. 9 mln miejsc ? o 13 proc. więcej niż przed rokiem.
Linia dysponuje flotą 77 samolotów, które obsługują ponad 500 tras do 138 miejsc docelowych w 40 krajach. W Europie przewoźnik ma 28 baz, z czego sześć w Polsce; ostatnio linia ogłosiła otwarcie nowej bazy w bułgarskiej Warnie, mołdawskim Kiszyniowie oraz ? w czerwcu br. ? na londyńskim lotnisku Luton; będzie to pierwsza baza tego przewoźnika w Europie Zachodniej.

Katowice Airport zamierza kontynuować w 2017 r. program inwestycyjny. Jednym z kluczowych przedsięwzięć jest w tym roku modernizacja i generalny remont terminalu pasażerskiego B. Trwają też prace koncepcyjne związane z przebudową fragmentu prowadzącej do Katowice Airport drogi nr 913 wraz z układem dróg wewnętrznych.

Ponadto port będzie kontynuował inwestycję związaną z przekształceniem starej drogi startowej w drogę kołowania i dostosowaniem pola manewrowego portu do II kategorii operacji lotniczych. Zakończenie tego projektu, zgodnie z umową z wykonawcą, planowane jest na styczeń 2018 r.

Na lotnisku rozpocznie się też drugi etap rozbudowy płyty postojowej cargo przed nową bazą cargo w południowo-wschodniej części portu. Płyta rozbudowywana będzie na zachód. Natomiast Polska Agencja Żeglugi Powietrznej powinna niebawem rozpocząć budowę w Pyrzowicach nowej wieży kontroli lotów. W drugim półroczu Chopin Airport Development prawdopodobnie rozpocznie budowę przy lotnisku trzygwiazdkowego hotelu sieci Moxy.

Ubiegły rok był dla Katowice Airport rekordowy we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego. W ruchu całkowitym z siatki połączeń lotniska skorzystało 3,221 mln podróżnych, o 152 tys. więcej (wzrost o 4,9 proc.) niż w 2015 r. Ruch regularny wzrósł o 7 proc. (2,126 mln podróżnych), a czarterowy o 2 proc. (1,079 mln osób). Najpopularniejszymi krajami w ruchu regularnym w 2016 r. były: Wielka Brytania (32 proc. pasażerów), Niemcy (28 proc.) i Norwegia (7 proc.).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WizzAir
Pyrzowice
nowe połączenia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....