TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

WizzAir uruchomi trasę Szczecin-Sztokholm
InfoAir.pl - Opublikowano: 22.02.2018 14:04:59
WizzAir uruchamia trasę Szczecin-Sztokholm

21 lutego Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej ogłosił uruchomienie kolejnego połączenia ze szczecińskiego lotniska

Od 14 maja 2018 roku na szwedzkie lotnisko Sztokholm Skavsta będzie można polecieć dwa razy w tygodniu. Ceny biletów zaczynają się od 39 złotych.

Jak podkreśla zarząd Szczecin Airport, nowe połączenie. jest efektem ponad dwuletnich staraniach.

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów oddalony jest od Szczecina o 33 km. Ma połączenie kolejowe z trasą Goleniów-Kołobrzeg. W zeszłym roku obsłużył ponad 578 tys. pasażerów, czyli o prawie 25 proc. więcej niż w 2016 r. Jak informują władze lotniska, wynika to m.in. z częstszego korzystania z lotów między Szczecinem a Warszawą, a także rozwoju siatki połączeń czarterowych oraz zwiększenia liczby miejsc w samolotach latających do Oslo, Bergen i Stavanger.  W marcu br. firma Ryanair chce zwiększyć liczbę połączeń do Edynburga do dwóch tygodniowo. W 2018 lotnisko prognozuje obsługę 675 tys. pasażerów.

Terminal cargo

Przy okazji informujemy, że w drugim kwartale 2019 r. w Goleniowie ma powstać terminal cargo. Działkę pod inwestycję od Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów kupi spółka Waimea Holding S.A.

-"Jest to jedna z potrzebnych inwestycji dla regionu, szczególnie w kontekście ulokowania w regionie tak wielu operatorów e-commerce" - powiedział w środę dziennikarzom prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz.

Dodał, że port Szczecin-Goleniów obsługuje cargo, ale potrzebny jest terminal do konfekcjonowania ładunku. Infrastruktura mieszcząca się w profesjonalnym terminalu cargo pozwala ponadto odprawiać np. ładunki radioaktywne, niebezpieczne, wartościowe czy takie, które wymagają czasowego składowania.

Lotnisko Szczecin-Goleniów ma pełnić funkcję lotniczego węzła (hubu) towarowego nie tylko dla Pomorza Zachodniego, ale też dla północno-wschodnich Niemiec. "Dzisiaj główny strumień towarowy, który jest odprawiany na lotnisku pochodzi z terenu Niemiec, z różnych firm i jest dystrybuowany z lotniska w Goleniowie" – powiedział Dziadosz.

"Jesteśmy jednym z niewielu lotnisk w Europie, które nie posiada ograniczeń hałasowych. Jest to dziś klucz do sukcesu w dziedzinie cargo" – dodał Dziadosz. Wyjaśnił, że dzięki temu na lotnisku Szczecin-Goleniów mogą się poruszać samoloty, które ze względu na poziom hałasu nie zostałyby wpuszczone na tzw. lotniska miejskie. Dodatkowo, samoloty będą mogły latać nocą.

Jak powiedział prezes portu lotniczego, ładunki przewożone samolotami są specyficzne, a "główną determinantą jest tu czas". Jako przykład Maciej Dziadosz podał transport drabiny potrzebnej na wieży wiertniczej, którą w zeszłym roku przesłano z lotniska Szczecin-Goleniów do Montrealu samolotem Antonov An-72.

Według zapowiedzi inwestora terminal ma być najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Pomorzu Zachodnim i spełniać najwyższe standardy obsługi frachtu lotniczego. Wybór generalnego wykonawcy i rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na trzeci kwartał br. Obiekt ma być oddany do użytku pod koniec drugiego kwartału 2019 r. Wartość inwestycji została oszacowana na ponad 30 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Szczecin
WizzAir
Szwecja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....