TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wylądował pierwszy samolot na nowej trasie: Gdańsk-Amsterdam
KLM - Opublikowano: 15.05.2017 16:34:41
KLM wylądował w Gdańsku

Holenderska linia uruchomiła loty na trasie Gdańsk-Amsterdam. Mieszkańcy Trójmiasta i okolic zyskali dostęp do bogatej siatki połączeń oferowanej przez KLM na całym świecie.

Dziś po południu w Gdańsku – w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy wylądował pierwszy samolot rejsowy KLM. W sezonie letnim holenderska linia będzie obsługiwać trasę Gdańsk -Amsterdam 7 razy w tygodniu*. Dzięki temu mieszkańcy Gdańska i całego Pomorza zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń holenderskiego przewoźnika, liczącej latem 2017 aż 217 miast w blisko 100 krajach na całym świecie, w tym wiele unikatowych destynacji. Do tej pory KLM oferował loty z Polski z Warszawy, a od niedawna (od maja 2015) również z Krakowa. Łącznie z Gdańskiem oferta KLM z Polski do Holandii będzie wynosiła 43 loty tygodniowo. Nowa trasa obsługiwana będzie przez linię regionalną KLM Cityhopper należącą do Grupy KLM.

- "Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej rasy z uwagi na duży potencjał turystyczny i biznesowy Gdańska. Po sukcesie połączenia Kraków-Amsterdam, które funkcjonuje zaledwie od 2 lat, widzimy jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony turystów z Holandii i Europy Zachodniej. Z drugiej strony szeroka siatka połączeń KLM daje pasażerom z Polski ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata, a codzienne loty są świetną ofertą dla biznesu" – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Handlowy Air France KLM na Polskę.

Rozkład i cena

Loty KLM z Gdańska do Amsterdamu odbywają się aktualnie (od 15.05.2017) sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, samolot KLM startuje z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 14:05 i przylatuje do Amsterdamu o 16:00. Lot powrotny z Amsterdamu odbywa się o godzinie 11:50, aby wylądować w Gdańsku o godzinie 13:35. Od 21 maja 2017 KLM będzie już oferował codzienne połączenia (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie, dodając lot w niedzielę: Gdańsk-Amsterdam: 11:45-13:40 i powrotny Amsterdam-Gdańsk: 09:25-11:10.

Promocyjne ceny biletów na trasie Gdańsk-Amsterdam w obie strony rozpoczynają się od około 478 PLN. Podane ceny w obie strony zawierają wszystkie opłaty i podatki oprócz opłat transakcyjnych (które przy zakupie na www.klm.pl wynoszą 0 PLN).

Warto sprawdzać stronę internetową KLM, gdzie w osobnej sekcji znajdziemy loty promocyjne do różnych miast na świecie z wylotem z Gdańska.

Dokąd razem z KLM?

Podróżni z Gdańska korzystający z nowego rejsu KLM mają doskonałe połączenia, m.in. do: Atlanty, Nowego Jorku, Toronto, Buenos Aires, Santiago, Szanghaju, Singapuru, Xiamen, Nairobi, Kuala Lumpur oraz do wielu miast w Europie jak np. do: Sztokholmu, Barcelony, Brukseli, Paryża, Düsseldorfu, Rzymu, Florencji, Genewy, Londynu, Lizbony, Madrytu, Manchesteru, Rygi, Stavanger, Edynburga, Mediolanu, Zürychu, Kristiansand i Linkoping.

KLM wspólnie z linią Air France tworzy Grupę Lotniczą AIR FRNCE KLM, której samoloty docierają do 328 miast w 118 krajach, do których można dolecieć rezerwując bilet na klm.pl lub airfrance.pl. W ofercie są zarówno popularne kierunki jak Paryż, Londyn, Nowy Jork, czy Hawana, ale też te mniej znane, "poza utartym szlakiem" jak Curacao, chińskie Hangzhou, Panama, czy Windhoek w Namibii.

Co roku KLM otwiera nowe interesujące kierunki. Tylko w 2017 roku oprócz Gdańska, w siatce połączeń KLM wśród nowości znalazły się między innymi Astana (Kazachstan), Cartagena (Kolumbia), Porto (Portugalia), Malaga (Hiszpania), a od jesieni również Mauritius i San Jose (Kostaryka).

Tradycyjny KLM

KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która od początku swojego istnienia funkcjonuje pod tą samą nazwą. Już za 2 lata holenderski przewoźnik będzie obchodził swoje 100. urodziny, a Polsce działa od 60 lat.
Wybierając KLM warto zwrócić uwagę na największe atuty podróży tzw. "tradycyjną linią". Podstawową zaletą jest oczywiście rozległa siatka połączeń, zwłaszcza międzykontynentalnych, dogodne rozkłady lotów, a także wysoka jakość obsługi. Nawet na krótkich europejskich trasach KLM oferuje w czasie lotu bezpłatne napoje i przekąski, a każdy z pasażerów w Klasie Ekonomicznej może ze sobą zabrać w cenie biletu duży bagaż podręczny (do 12 kg) a na rejsach międzykontynentalnych KLM również bezpłatnie 1 sztukę bagażu rejestrowanego do 23 kg. Ponadto podróżni KLM, mają możliwość zbierania Mil w programie lojalnościowym linii (Flying Blue), które potem wymienia się na przeloty i udogodnienia podczas kolejnych lotów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w rankingach punktualności opracowywanych co roku przez firmę badawczą FlightStats KLM zajmuje obecnie (wyniki za 2016 rok) pierwsze miejsce z tytułem "najpunktualniejszej linii lotniczej na świecie"! Co więcej według najnowszego raportu JACDEC (Centrum Analiz Wypadków Lotniczych), linie KLM znajdują się na pierwszym miejscu pod względem bezpieczeństwa wśród europejskich linii i na piątym w skali świata.

Serwis na trasie Gdańsk – Amsterdam

Codzienny rejs z Gdańska do Amsterdamu będzie obsługiwał nowoczesny samolot typu Embraer E190 z 100 miejscami na pokładzie (20 w Klasie Biznes i 80 w Klasie Ekonomicznej). Podobnie jak na innych lotach europejskich KLM, które trwają poniżej 120 minut pasażerowie Klasy Ekonomicznej są częstowani bezpłatnymi napojami (m.in. soki owocowe i inne napoje bezalkoholowe, wino, piwo, kawa i herbata) i drobnymi przekąskami. Natomiast w Klasie Biznes jest serwowany pełny posiłek wraz z przystawkami i deserem.
Wszyscy pasażerowie lotu Gdańsk-Amsterdam podróżują w ergonomicznie zaprojektowanych fotelach i mogą korzystać z gazet i magazynów do pobrania przed lotem w wersji elektronicznej, dzięki aplikacji KLM Media App.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KLM
Holandia
nowe połączenia
Gdańsk
Amsterdam

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....